Autor Zpráva
unlucky
Profil
Zdravim,

mam asi 100NS textu, 10 kapitol. Kazda kapitola/tema ma 10NS. Hodit 1 tema jako clanek na web zabira hodne mista. Jak vyresit tento problem? Rozdelit velky kus textu na mensi pak kazdemu dat vlastni nazev. Takto by vzniklo vic temat, coz chci. Problem je v tom, ze tech 10NS nemuzu oddelit, mluvi o jednom same.

Moderátor Petr ZZZ: Původní titulek: „dlouhy text - jak oddelit?“
Petr ZZZ
Profil
Jestli to máš taky bez diakritiky, nemusíš to dávat na web vůbec, nikdo to nebude číst. :-)

Jinak bych asi dal jedno téma na jednu stránku a na členění použil nadpisy, odstavce a seznam nadpisů s kotvami ze seznamu na jednotlivé odstavce či skupiny odstavců a z odstavců na začátek stránky.
peta
Profil
To mas jako s navody na php. Je to nekolik clanku rozdelenych 1 az 15, treba. Nebo s knihou. Nekdy je lepsi to mit pohromade, jindy zase ne. Dej to do slozky a rozdel na kapitoly. Mezi 30 radku dej obrazek (pokud to neni knizka). Pokud to ma vic, nez 10k a neni to knizka, tak to na webu asi nikdo cist nebude. Clovek si rad precte 1-2 stranky treba na novinky.cz, ale delsi veci o stejnem tematu jsou unavne.
Ja bych udelal vycuc clanecek o cem to je a pridal odkaz na cely text.
Ja treba z webu ctu i dlouhe veci, ale musi byt fakt k veci. A vetsinou si je najdu googlem podle slov. Jak se to neda otevrit v prohlizeci bez pluginu, tak to neuznavam hodne ke cteni, protoze pak musim resit, zda mam plugin, pdf, doc, xls, a pod nainstalovany.
Kdyz je to treba knizka, pouzivam cteni hlasem, tam mi vyhovuje zkoprovat mu do speechpadu co nejvic textu, aby mi to bezelo bez prerusovani. Vyhovuje mi, kdyz je text rozdelen na kapitoly, aby mi to docetlo do kapitoly a snadneji se pak navazovalo. Tj. jedno i druhe reseni je vyhodne pro urcitou situaci.

Zkus upresnit, o co jde presneji, treba nekdo videl uz na webu prijatelny zpusob, jak danou vec prezentovali.

Moderátor Petr ZZZ: Kopruj a kmínuj prosím s diakritikou, tvůj projev je špatně srozumitelný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0