Autor Zpráva
Turtle
Profil *
Dobrý den,

chtěl bych se vás zeptat, zda mohu využívat v systému Microsoft Windows obsažený font s názvem Corbel na tiskových materiálech a přes @font-face na webu. Samozřejmě jsem majitelem legálního systému.

Děkuji.
Luky
Legálnost ohledně používání fontu písma (od Microsoftu) není tak složitá jak se zdá. Nevím o žádném fontu z jejich dílny (který je používán operačním systém Windows), který by vyžadoval speciální licenci pro tisk dokumentu nebo použití @font-face.
To jak lze s písmem zacházet najdete i ve vlastnostech daného písma (v seznamu nainstalovaných písem)
Pro Váš příklad:
http://www.microsoft.com/typography/fonts/family.aspx?FID=308
marvays
Dobrý den.
Ohledně této otázky se taky trochu zajímám.
Jak přijít k fontu legálně? Existují nějaké ověřené weby, kde můžu stáhnout "free" font a přitom mít jistotu, že jeho použití na webu je opravdu free? Jedenou jsem se setkal stím, že stáhnu font zdarma, ale přitom je na jiných databankách prodáván za stovky dolarů.

To už potom přijde snad levněji naučit se vytvářet vlastní fotny, udělat si vlastní kolekci a tu pak používat . . . . nebo né?

PS: Jde mi především o náhradní fonty za Arial, Verdanu a podobně . . . . . nic extra přehnaného.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: