Autor Zpráva
Myrre
Profil
AHOJ...vkládáme produkty do e-shopu (program E-commerce 3) od dodavatel přes import produktů v csv souboru.
Dodavateli chybí popisek a obrázek, takže stejně každou položku musím upravit-vložit popisek, obrázek. Prý existuje možnost naimportovat všechny produkty přes XML feed, kde ho seženu? od dodavatele?...nebo máte nějaké jiné, lepší rady?
moc díky
scheras
Profil *
Buď od dodavatele nebo vytvořit z toho csv souboru.
Myrre
Profil
ahoj...no buď mám csv soubor třeba celou kategorii nebo můžu stáhnout v csv celej e-shop=všechny produkty...jak z csv udělat xml soubor?poradíte?zkoušel jsem XML Blueprint,je to trial verze...xml to udělá,ale hlásí to pořád nějakou chybu...
program na tvorbu e-shopu mi umí generovat xml soubor...moc díky
shaggy
Profil
Myrre:
V csv ti chýba popis produktu, je teda logické, že v xml, ktoré si vytvoril z tohto súboru, bude ten popis tiež chýbať.
A tiež je logické, že ak dodávateľ nevypĺňa popis v csv súbore, nebude to robiť ani v xml... to už rovno môže začať dodávať csv súbor podľa tvojich požiadaviek.
+ aj keby sa ti podarilo vyexportovať xml, eshop bude očakávať presnú štruktúru xml súboru. Generuješ to xml podľa toho?

A čo mmmá táto téma spoločné s XHTML, Doctype a validita? Asi by to mohol niekto presunúť na lepšie miesto.
Myrre
Profil
[#2] scheras
no z toho csv lze vytvořit xml ne?u dodavatele chybí v csv souboru popisek+obrázek,pokud bych z toho udělal xml,tak by se mi jednotlivé kategorie nahrály ne?jak jinak na to?přece nebudu 100 tisíc produktů zadávat ručně :(...nevím,klidně to téma přehoďte,podobnej příspěvek je tu taky vloženej...díky
Myrre
Profil
tak jsem si stáhnul XML BLueprint 9...má převádět csv na xml...něco mi to převede,ale hlásí to chybu...poraďte prosím...třeba i jiný program, který by dovedl csv předělat na xml...

printscreen

Kcko
Profil
Myrre:
Co jsi nepochopil na [#4] shaggy

Můžeš to klidně převést ještě do PDF, ale když to v v datech chybí, tak to tam prostě nebude.
Myrre
Profil
nepochopil jsem všechno:D...prostě od dodavatele mám možnost stáhnout csv soubor...lze z něj vytvořit xml soubor?viz odpověď scherase...že v csv chybí popis a obrázek,dávno vím,jen se ptám,zda-li jde z toho csv udělat xml!o to mi jde!...firma zabývající se e-shopy tvrdí,že to lze...díky
Kcko
Profil
Myrre:
Ano samozřejmě, že jde. Rozparsuješ CSV s daty a vytvořís XML soubor. Je to defakto to samé, akorát to má jinou (předepsanou) strukturu. Tot vše.
Myrre
Profil
ahoj...no to vím,že to jde...ale poradíte jak?je na to nějakej program? o to mi tu jde :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0