Autor Zpráva
janomajka
Profil
Vůbec se mi nelíbí že na stránkách http://whois.domaintools.com/avengedsevenfold.cz jsou mé osobní údaje, včetně adresy a tel. čísla. Neví někdo, jestli s tím jde něco udělat ? Jestli bych mohl být nějakým způsobem anonymní ? Nebo co se stane, kdybych při registraci nevyplnil své osobní údaje podle pravdy, jestli bych měl i tak k doméně práva ?

Díky

Honza
Joker
Profil
Viz diskuse u Hledám anonymný webhosting nebo WHOIS - os. údaje, kde jsou i odkazy na další vlákna.
Davex
Profil
janomajka:
Kromě jména jdou u kontaktu skrýt všechny údaje (adresa od 1. prosince 2012 i bez potřeby MojeID, stačí mít validovaný kontakt). Většinou se to nastavuje u registrátora domény v administraci kontaktu.
janomajka
Profil
Davex:
Já v administraci nic podobného nemám, ale napsal jsem provozovateli Hostingu, s Žádostí o skrytí všech údajů u kterých to lze a odepsali mi tohle :

udaje, ktere lze ci nelze skryt nestanovujeme my, ale registr domeny dle pravidel registraci. Doporucuji postupovat dle napovedy na zmenu kontaktu CZ domeny zde http://www.hosting-zdarma.cz/cz/napoveda-jak-zmenim-vlastnika-domeny

V návodu na změnu vlastníka domény chtějí notářsky ověřené potvrzení převodu domény a to se mi moc falšovat nechce.

Ale děkuji za odpověď
Davex
Profil
janomajka:
Ty ale snad nechceš změnit vlastníka domény, ale jen skrýt údaje, takže musíš postupovat podle posledního popisu nadepsaného „Jak lze změnit nebo skrýt údaje kontaktu u .CZ domén s platným emailem?“. K tomu notářsky ověřenou žádost nepotřebuješ.
janomajka
Profil
Davex:
Tak sem to zkusil změnit podle posledního popisu, a přišel mi e-mail který musím potvrdit jako ta osoba kterou jsem si do kontaktu napsal. K potvrzení je nutný elektronický podpis, certifikát, nebo vytisknout a notářsky ověřený papír poslat na jejich adresu. Napsal sem údaje neexistujícího člověka s neexistující adresou, možnost skrytí údaju byla jen u e-mailu a telefonu
Batrachus
Profil
Nevím, jak dlouho to ještě půjde, ale možná by to šlo převést pod anonymní akciovou společnost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0