Autor Zpráva
Petr_D
Profil
Dobrý večer, zajímá mne názor zdejších diskutujících na problematiku zveřejňování drastických záběrů na webu. Nemám pochopitelně na mysli honbu za lacinou senzací na úkor lidského neštěstí, nýbrž oblast dokumentární.
Konkrétně, na webu mám článek pojednavající o leteckém neštěstí. Informace veřejně dostupné a známé. Nicméně jsem je doplnil o fotky pořízené bezprostředně po události, fotky které nikdo nikdy nezveřejnil. Ano jsou drastické a přestože mám vstup do galerie ošetřený varováním snáší se na mne kritika. Zajímalo by mne jak situaci řešit. Děkuji.
Sir Tom
Profil
Petr_D:
Také dobrý večer, pokud máš galerii ošetřenou varováním a podmíněním souhlasem, tak bych řekl, že je vše v pořádku. To je stejné jako u porno galerie - také tam jsou nevhodné obrázky, ale člověk, který se chce podívat musí souhlasit s vyskakovacím oknem.
Petr_D
Profil
Mám to pomocí java scriptu. Navštěvník musí kliknout na OK, pokud chce pokračovat. http://www.alef-investigation.cz/havarie_jested/
Prochy
Profil
Ale když kliknu na tlačítko zrušit, tak se stejně přesměruji na tu stránku s obrázky a ne na nějakou jinou. To asi nebude zrovna šikovné řešení, přeci když kliknu na zrušit, tak počítám, že se na tu danou stránku vůbec nedostanu. Nefunguje to např. pokud se to otevře v novém okně, jako to funguje na djpw.cz.
Ivy
Profil
A když mám vypnutý javascript tak se tam dostanu rovnou.
Petr_D
Profil
Děkuji za názory a připomínky. Prozatím jsem použil zaheslování fotogalerie heslem 1948. Není to sice elegantní, časem snad vykoumám něco lepšího.
donny
Profil
osobne som za nezverejňovanie, je to viac menej otázka etiky a slušnosti voči prípadným pozostalým

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0