Autor Zpráva
janomajka
Profil
Pro svůj nový projekt jsem zvolil dost kontroverzní tématiku stránek.
Na stránkách píšu návody jak páchat trestné činy a hodlám přitvrdit.
Do extrému jsem zašel s článkem - Jak někomu pozastavit řidičák.
Plánuju napsat i článek o falšování lékařského receptu.
Zajímalo by mě, jak se na takové věci dívají ostatní a jestli si myslíte, že bych mohl mít problémy se zákonem.
www.avengedsevenfold.cz
Peta8
Profil
Klidně mě moderátoři zase příspěvek přesuňte, ale tohle je teda matroš.

janomajka:
Ano, problémy mít jistě budeš. Je to protizákonné. Proč to děláš?
denCo
Profil
V Česku označuje navádění za trestný čin § 24 trestního zákoníku (40/2009 Sb.). Jestliže zákon nestanoví jinak, na trestní odpovědnost a trestnost návodce se užije ustanovení o trestní odpovědnosti a trestnosti pachatele.

http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPar.jsp?page=0&idBiblio=68040&recShow=23&fulltext=&nr=40~2F2009&part=&name=&rpp=50#parCnt
janomajka
Profil
Peta8:
Já si nemyslím, že bych porušoval nějaký zákon. Jen říkam jak by někdo mohl zákon porušit.

Takových článků nikde moc není, sem zvědavý jestli by měli lidi o něco podobného zájem.

Jsou to dost provokativní stránky.
Peta8
Profil
janomajka:
Není směrodatné, co si myslíš nebo nemyslíš. Je směrodatné, co říká zákon. Proč to děláš?
janomajka
Profil
Peta8:
Jsem provokatér :) Ale pro jistotu přemýšlím, že bych ty stránky uložil jinam, třeba na Moxo, tam jede taky WordPress jak by jet měl, a na tu mou doménu dám jen přesměrování na Moxo.
shaggy
Profil
janomajka:
Takových článků nikde moc není
Asi k tomu bude nejaký dôvod.

Já si nemyslím, že bych porušoval nějaký zákon.
Ja ti ukradnem auto, nebudem si myslieť, že porušujem zákon, tým pádom ho porušovať nebudem? Máš slabé právne povedomie, preto by si si radšej nemal nič myslieť a dať na rady ostatných.

Jsem provokatér
Skôr dieťa. Ja som tiež provokatér, ale nemám potrebu navádzať deti a obmedzených jedincov na trestný čin.
A je jedno, či to presmeruješ, založil si túto tému, tým pádom si už spojený s tou stránkou a ak sa polícia rozhodne, že ťa nájde, tak ťa nájde.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na janomajku:
„Jsem provokatér“
To není nic mimořádného. Tendence vzepřít se bez zvláštní příčiny autoritám a stávajícímu řádu je běžný jev, vyskytující se v průběhu dospívání u lidí, opic a pravděpodobně i u dalších živočišných druhů. Proces dospívání lze označit za ukončený, jakmile se odpor vůči stávajícímu pořádku začne omezovat na případy, kdy je k tomu nějaký závažný důvod.

„Na stránkách píšu návody jak páchat trestné činy“
Kritizovat stávající řád patří samozřejmě k základním právům demokratických společenských struktur, může ale záležet na tom, jak je kritika formulována. Vysloveně navádět ke spáchání trestného činu je trestné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0