Autor Zpráva
janomajka
Profil
Ahoj,
nedávno jsem se rozhodl pro nový projekt. Založil jsem stránky, na kterých píšu články/návody jak něco udělat. Některé články jsou normální např. Jak vyrobit tetovací strojek, ale mám tam i články typu - Jak zjistit heslo do emailu, nebo otevírání zámku a nebo jak někoho připravit o řidičák. To zjišťování hesla asi nelegální nebude, za žádných okolností, protože dle mojich informací někomu hacknout mail nebo PC není trestné, trestné je až zneužití těch informací které získá k poškození někoho. Ale jak někomu pozastavit řidičák, ten postup který píšu, tak ten už tak trochu nelagální asi bude.
Proč píšu tady, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví jakou větu k takovým článkum napsat, abych eliminoval nějaké problémy. Např. sem napsal tohle: Autor článků nikoho nenabádá k porušování zákonů ČR, článkem pouze poukazuje na absurdnost jedné vyhlášky.

Zjistil jsem, že jeden paragraf by se mě mohl týkat - §24 nějakého zákona říká, že ten kdo někomu poradí jak spáchat trestný čin, tak je to návodce. Ale podle mě tento zákon poruším, až když někdo opravdu spáchá ten trestný čin, a museli by mi dokázat, že se ta osoba nechala inspirovat mojim článkém. Opravte mě, prosím, jestli se v něčem mýlím.

Stránky jsou celkem navštěvované, myslím si že takové téma na českém internetu chybělo, určitě nedám na rady abych stránky smazal. Bohužel se neodvažuju tady napsat odkaz na stránky, jelikož mi to naposled moderátoři poslali k ledu. Taky se omlouvám za tak dlouhý text.

Honza
Trejpa
Profil
janomajka:
A otázka zní jak? Pokud chceš vědět, do jaké míry je tvoje tvorba nelegální nebo trestná, tak se obrať na právníky.
janomajka
Profil
Ptal jsem se, jestli existuje věta, kterou napsat před možná nelegální obsah abych ten obsah zlegalizoval. Třeba něco ve stylu toho, co se píše u pornostránek, že obsah nikoho neuráží a že každý si bude prohlížet pouze to, co je na území kde se nachází legální.
jenikkozak
Profil
janomajka:
hacknout mail nebo PC není trestné
To se mýlíš, od roku 2010 to trestné je, viz trestní zákoník:
„§ 230: (1) Kdo překoná bezpečnostní opatření, a tím neoprávněně získá přístup k počítačovému systému nebo k jeho části, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.“
A dále:
„§ 231: (1) Kdo v úmyslu spáchat trestný čin porušení tajemství dopravovaných zpráv podle § 182 odst. 1 písm. b), c) nebo trestný čin neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací podle § 230 odst. 1, 2 vyrobí, uvede do oběhu, doveze, vyveze, proveze, nabízí, zprostředkuje, prodá nebo jinak zpřístupní, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává [...]
b) počítačové heslo, přístupový kód, data, postup nebo jakýkoli jiný podobný prostředek, pomocí něhož lze získat přístup k počítačovému systému nebo jeho části, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo zákazem činnosti.“

Ptal jsem se, jestli existuje věta, kterou napsat před možná nelegální obsah abych ten obsah zlegalizoval.
Tvůj dotaz je stejně naivní, jako kdyby ses ptal, co si máš nechat vytisknout na tričko, abys mohl beztrestně vraždit, krást nebo páchat jinou trestnou činnost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0