Autor Zpráva
7777
Je nejaká možnosť ako zabrániť užívateľom aby kopčili obsah z môjho webu a vkladali si ho na ten svoj? Nedávno som skopíroval skryp na zabránenie kopčenie lenže ten obťažuje užívateľov a naviac vraj ak majú vypnuté skrypty tak je kód k ničomu.
Amunak
7777:
Nedávej tam obsah, který nechceš, aby ti někdo kopíroval. Můžeš taky pro čtení vyžadovat třeba nějakou malou platbu, pokud si myslíš, že texty mají takovou hodnotu. Tohle téma se tu probíralo už mnohokrát.
juriad
Pokud chceš nějaký obsah "ochránit", máš na výběr tři možnosti:
1) nech si ho pro sebe; pokud o něm nikomu neřekneš, je v bezpečí
2) použij nějakou otravnou technologii (například Flash), ale budeš tím otravovat uživatele. Řešení v HTML neexistuje, protože HTML stránku si může kdokoli uložit a v libovolném editoru obsah vytáhnout.
3) smiř se možností kopírování
7777
Samotné kopírovanie mi ani tak nevadí ako to že častokrát si privlastňujú autorstvo mojich článkov či Poviedok.
Plaváček
7777:

Nejlepší rada, kterou můžeš dostat, je nedělat nic. Viz http://www.zdrojak.cz/clanky/jen-je-nechte-at-si-kradou/
LudekBrno
7777:
Kopírování technicky nijak nezabráníš. Můžeš jen dodatečně kontaktovat toho kopírovače a vyhrožovat mu právními opatřeními.
occocco
dobrý den,
Nešlo by přes javascript udělat:
<html oncopy="false">
Nebo něco podobného.
Velký znalec jscriptu nejsem.
Děkuji za odpověď ode všech.
TomasJ
occocco: Zdravím. Nešlo. A důvod, proč by to nešlo, máš v příspěvku [#3] od juriad v 2. bodu. Cituji:
Řešení v HTML neexistuje, protože HTML stránku si může kdokoli uložit a v libovolném editoru obsah vytáhnout.

Navíc taková událost (oncopy) neexistuje.
margin
Profil *
TomasJ:
Navíc taková událost (oncopy) neexistuje.
Událost oncopy podporuje většina prohlížečů, stačí vyzkoušet, při kopírování vyskočí alert:
http://fiddle.jshell.net/D5Qex/12/show/ ukázka
http://jsfiddle.net/D5Qex/12/ jsfiddle stránka

occocco:
Ta syntaxe pro zrušení události je trochu jiná, a je k nalezení třebas na stránce Události JavaScriptu, ale zabráni kopírování pouze neznalým uživatelům, kteří se mohou obrátit na někoho zkušenějšího ve svém okolí. Pokud bych si chtěl něco takto "chráněného" zkopírovat, tak mě to zdrží o sekundu, kterou potřebuji k vypnutí javascriptu a opětovnému stisknutí Ctrl+C.
Str4wberry
Docela hezké řešení může být kopírování nebránit, ale při zkopírování delšího textu k němu přilepit odkaz na svůj web.

Hodného návštěvníka to neomezí a dá se říct, že mu to i nabídne přidanou hodnotu v podobě automaticky přiloženého zdroje. A zlý návštěvník nám zdarma vytvoří zpětný odkaz* a přivede návštěvníky. :–)

*) Pokud odkaz samozřejmě neodstraní.
margin
Profil *
Str4wberry:
dá se říct, že mu to i nabídne přidanou hodnotu v podobě automaticky přiloženého zdroje
Já takovou funkčnost vítám, třebas když zkopíruji kousek zajímavého textu do mailu a ušetřím spoustu milisekund tím, že nemusím kopírovat URL článku.
occocco
Tak promiňte, aspoň jsem zkusil pomoct.
Occocco

Šlo by to zaheslovat přes nějaký javascript.
I kdyby se zakázalo kopírování stránek, tisknutí, a ukládaní stránek tak kdyby to někdo za každou cenu chtěl tak si to opíše - např. do wordu.
Zaheslování přes složitější javascript (aby ho nikdo nehackl by byla jediná možnost).
Occocco
Rfilip
occocco: můžeš mít sebedokonalejší antikopírovací systém a stejně se dá snadno obejít - vypnutím javascriptu (např plugin notscript v chromu, noscript v firefoxu...)
occocco
Rfilip:
Koukni se na tohle:
www.javascriptkit.com/epassword/index.htm
Mluvím o heslu ne antikopírovacím systému.
myslíš, že přes zdrojový kód zjistíš heslo?
díky za odpověď
Amunak
Šlo by v kódu mít text zašifrovaný nějakou šifrou složitou na pochopení, javascriptem zakázat kopírování, pravé tlačítko a já nevímco všechno a javascriptem taky text odšifrovat po načtení. Sice byste tím možná odradili nějaké další kopíráky, ale nejspíš otrávíte život hlavně sami sobě. A je to hloupost. Zbytečná.
Str4wberry
Tím zašifrováním textu by se nejspíš zdařilo odradit i vyhledávače.

Nicméně i to možnosti obsah zkopírovat sníží jen o trochu. Stačilo by jen JS vypnout až po rozšifrování stránky a potom si výsledek vesele označit a zkopírovat. Pokud budeme dál vymýšlet, dojdeme k tomu, že si lze nakonec text vyfotit a pomocí OCR převést zpátky.

Takže budeme pokračovat nějak takto? :–)

No, ale pořád to může za pár drobných opsat člověk.

Tudíž je jasné, že jediná možnost, jak kopírování zabránit, je obsah nezveřejňovat.
occocco
amunak a str4wberry
Tyto 2 příspěvky byly na můj příspěvek #14?
margin
Profil *
occocco:
Mám za to, že 7777 chce, aby co nejvíce lidí četlo články na jeho webu, což s přístupem, vyžadujícím heslo, nejde dohromady.
occocco
margin:
Ale proč by 7777 chtěl aby to lidi četli,
Když je mu to tak drahé.
Occocco
user243
protože to dal na síť?
occocco
user243:
Teď tě nechápu co myslíš
preca1
occocco:
U webových stránek je premisa taková, že je člověk vytváří, aby je ostatní četli. Takže jak už bylo několikrát zmiňováno, pokud autor nechce, aby jeho dílo někdo zkoproval, měl by ho nechat doma v šuplíku.
occocco
preca1:
Přesně s tebou souhlasím, aby nechal dílo v šuplíku nebo ho zahesloval (#14) se tu snažím vysvětlit celou dobu.
Occocco
Moderátor Chamurappi: Nepodepisuj se prosím dovnitř každého příspěvku.
donny
occocco:
Přesně s tebou souhlasím, aby nechal dílo v šuplíku nebo ho zahesloval (#14) se tu snažím vysvětlit celou dobu.
A tebe tu všetci vysvetlujú že heslovanie v JS je hlúposť a to z dvoch dôvodov

1. JS si môžem vypnúť, alebo môžem mať prehliadač bez podpory JS (napr. na mojom Ubuntu taký používam)
2. odraďuješ tým aj tých ľudí ktorý nekopírujú
Amunak
donny:
JS si môžem vypnúť, alebo môžem mať prehliadač bez podpory JS (napr. na mojom Ubuntu taký používam)
Můžeš to zašifrovat tak, že to bez JS a znalosti hesla nerozšifruješ. Můžeš si JS zakázat, ale nic si nepřečteš. Tedy ne že by to v tomto případě bylo žádoucí.
Rfilip
Amunak:
Tak necháš js at rozsifruje text potom ho zakážeš a můžeš vesele kopírovat. Javascriptem proste kopírování nezabráníš jen to více či méně zkomplikuješ
Anebo ani nemusíš vypínat js stačí screenshot a ocr se už o vše postará.
donny
Amunak:
Na tvoju poznámku je odpoveď môj druhý bod, preto tam aj je napísaný.. Ja potencionálny platiaci zákazník, ktorý má záujem o kúpu mám tým pádom zamedzený prístup k predávanému produktu (vid poznámka o ubuntu [#24]). Koho to je problém? Môj alebo predávajúceho? Ja mám x miliárd stránok kde ten článok možno kúpim, alebo oslovím copywritera..
Amunak
Rfilip:
Tak necháš js at rozsifruje text potom ho zakážeš a můžeš vesele kopírovat.
Asi těžko, když neznáš heslo. Narážel jsem tím jen na to, že výrok donnyho implikuje nepoužitelnost JS pro zabezpečení (heslem), což není pravda.

donny:
[#25]: Tedy ne že by to v tomto případě bylo žádoucí.
donny
Amunak:
Narážel jsem tím jen na to, že výrok donnyho implikuje nepoužitelnost JS pro zabezpečení (heslem), což není pravda.
Tedy ne že by to v tomto případě bylo žádoucí.
Len som dovysvetloval môj pohľad na vec (ktorý je v podstate rovnaký ako tvoj). Nikde som netvrdil že to nejde len si myslím že v tomto konkrétnom prípade je použiteľnosť nulová. Použiteľnosť je predsa o tom aby sa potencionálny platiaci zákazník dostal k informácií / produktu za ktorý chce zaplatiť, a ak to nejde (z akéhokoľvek dôvodu) možem si odradiť aj mojich platiacich zákazníkov a jednoducho nezarobím ani to čo som zarobil pred riešením kopírantov..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: