Autor Zpráva
Pavel Straka
Profil
Dobrý večer, rád bych požádal zkušenější o radu. Věřím, že na toto téma se již toho napsalo mnoho, ale nemohu nikde najít nic uceleného a jasně řečeného (samozřejmě tedy uvítám i odkazy na stránky, kde se podobné téma řešilo).

Zajímalo by mě,co obnáší "provozování" jednoduchého hlasování pomocí SMS. Příklad: uživatelé nahrají fotky svých psů a pomocí SMS budou pak hlasovat o nejhezčího/nejroztomilejšho apod. Obdobně s tím, že by nahrávali např. vlastní fotografie.
+ Možnost výhry ceny pro uživatele s nejvyšším počtem hlasů.

Děkuji všem mnohokrát za ochotu pomoci.
Joker
Profil
Není mi úplně zřejmé, kde je v tomhle nějaký „háček“.
V jakém ohledu s tím očekáváte nějaké právní komplikace?
Pavel Straka
Profil
Jsem v této oblasti naprostým laikem, je možné, že hledám problém, kde není. :)

Napadá mě několik háčků:
1. Uživatel nahraje cizí fotky, člověk, který na nich bude skutečně vyobrazen by se mohl cítit poškozen.
2. Co je potřeba k provozování této činnosti? Postačí živnostenské oprávnění - volná živnost? Co jsem hledal na internetu ohledně SMS soutěží, dočetl jsem se (jak píšu výše, nenašel jsem ucelené a věrohodné informace) o jistých oplétačkách. Předpokládám správně, že SMS hlasování pro něco na základě fotografie, s tím, že prvníé v pořadí získá cenu, je v pořádku?

Děkuji za pomoc. :)
ninja
Profil
Před zneužitím cizích osobních dat, autorských děl a podobizen by vás měl ochránit §5 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, pokud dodržíte jeho požadavky.

Je velký rozdíl jestli půjde opravdu o hlasování a osoba s nejvyšším počtem hlasů dostane nějakou odměnu, nebo jestli z hlasujících vylosujete výherce. V prvním případě se jedná o veřejný příslib, v druhém o soutež podle loterijního zákona a té se určitě chcete vyhnout.

Pro inspiraci ohledně vhodných pravidel soutěže bych doporučil inspiraci u nějakých existujících z podobné soutěže známé značky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0