Autor Zpráva
user243
Profil
Dobrý den,
mám stránky, týkající se jedné počítačové hry, kde jsou obrázky, screenshoty a fan arty z této hry; Sama společnost dala k dispozici webovou šablonu s tématem této hry, kde podmínkou pro používání je mít v patičce webu níže uvedený text:
XXX™ and YYY® are all trademarks or registered trademarks of YYY in the United States and/or other countries. These terms and all related materials, logos, and images are copyright © YYY. This site is in no way associated with or endorsed by YYY®.

Spolu s tím mám v patičce i odkaz na společnost, ale myslím, že nic z toho neřeší fan art, který nakreslil někdo jiný. Některé z fan artů, které používám, jsou i s podpisem autora a někde chybí (dotyčný možná zapomněl). Jsou z webů, kde je přímo tlačítko ke stažení. Přijde mi, že autor tak vlastně schvaluje šíření jeho díla dál.

Je potřeba to nějak ještě ošetřit? Pokud ano, jak? Samotného mě napadlo jen toto prohlášení:
"Majitelem všech fan artů jsou jejich vlastní autoři."
Možnost ptát se samotných autorů by byla vzhledem k dohledatelnosti přinejmenším obtížná.

Děkuji.
Taurus
Profil
user243:
Jsou z webů, kde je přímo tlačítko ke stažení. Přijde mi, že autor tak vlastně schvaluje šíření jeho díla dál.

To snad ne. Je přeci rozdíl si něco stáhnout pro sebe nebo dát si na stránky cizí dílo a nechávat ho bez svolení autora znovu stahovat. Jen se těch autorů pěkně zeptej… A i když by tam měli podpis, musíš mít jejich svolení.
user243
Profil
Vypátral jsem, že jde o čínského umělce. Našel jsem jeho blog a kanál na youtube. Na youtube napsal něco naposled před dvěma lety a z toho čínského blogu pořád čekám na potvrzovací e-mail, protože je potřeba být tam přihlášen, aby jsi tam mohl něco napsat. Je nějaká šance na blokování e-mailu z Číny ze strany seznamu, nebo to jen déle trvá?
LudekBrno
Profil
user243:
Když se přihlásíš do mailu seznamu, měla by tam být složka, do které padá SPAM. Je velká šance, že mail z číny tam spadne, tak se tam podívej (pozor, přes POP3 se tam nedostaneš, musís přes web!)
user243
Profil
Díky za radu, ale napadlo mě to už také a nic tam není.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0