Autor Zpráva
Tomy
Profil *
Dobrý den, mám dotaz ohledně písničky, ktrerou se chystám vydat. Konkrétně chci použít instrumental jedné známé písně Eminema, jako podklad a do toho vložit svůj "rap". K tomu natočit také klip. Počítám s velmi malým počtem shlédnutí, tudíž o autorských právech netřeba ani hovořit. Kdyby však náhodou došlo k větší pozornosti a k následnému osočení z porušení autorských práv, jak mi někdo dokáže, že jsem je porušil? Chci říct, že já jsem si udělal tuto píseň pouze pro osobní potřebu a následně jí NĚKDO zveřejnil na youtube. Já s tím neměl nic společného, on jí v případě hrozby vymáhání peněz smaže z profilu youtube (který nijak nekonkretizuje, kdo přesně profil vlastní doopravdy) a mě tím pádem nemůže čekat žádný postih. Mám pravdu nebo se dá tohle vyvrátit?
Joker
Profil
Tomy:
Ohledně toho dokazování by se daly samozřejmě rozvíjet různé teorie, ale podle mě to je v tomhle případě zbytečné.
Prostě YouTube to smaže kvůli porušení autorských práv, případně zablokuje účet ze kterého to bylo nahrané a dál to nikdo řešit nebude.
Zechy
Profil
YouTube u pochybných videí zobrazuje, že je zde možné porušení autorských práv. V tom případě je možnost obsah přiznat, nebo podat námitku proti tomuto nahlášení, kdy máte na výběr asi tak 5 - 6 možností, proč si myslíte, že autorská práva neporušujete. V případě, že na takto označené video příjde vlastník autorských práv, může vám video smazat, pokud jich bude víc následuje omezení některých funkcí na webu YT.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0