Autor Zpráva
Mája
Profil
Ahoj, možná mám úplně hloupou otázku, ale nejsem si jistá a tak se ptám. Připravuji astrologický horoskop a chci udělat sekci, kde bude detailní horoskop celebrit, jenže nevím zda tím neporuším nějaký zákon. Úplně pomíjím otázku, zda je horoskop pravdivý a lidé v něj věří nebo ne. Ale je to tady v ČR legální, neporuším tím nějaké právo na soukromí, zda tedy známé osobnosti takové právo mají (určitě nějaké ano, ale asi ne stejné jako ostatní lidé, když se jedná o veřejné osobnosti)?
Joker
Profil
Mája:
No, jestli to bude ten horoskop jako jsou normálně k vidění, tj. něco jako: (jméno): Nečekaný pracovní úkol, hrozí spor o majetek, šance navázat nový vztah, tak opravdu nevidím způsob, jakým by to mohlo narušit něčí práva.

Maximálně že by to někdo bral jako pomluvu, ale podle mého názoru by v takovém sporu měl mizivé šance na vítězství.
Mája
Profil
Tak jsem dál hledala a zjistila, že tyto informace skutečně nemohu zveřejnit, protože jsou chráněny zákonem 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, a tak není možné zveřejnit datum, místo a čas narození. Dokonce, když jsem pátrala dále, tak si toto dost lidí chrání a nechtějí zveřejňovat například ani jakou planetu mají v jakém domě. Údajně například Jiří Bartoška řekl, že má Slunce v domě přátelství. Prostě se i postavení planet bere asi jako citlivý údaj, nebo to tak lidé vnímají. Možná proto v ČR neexistují astrologické rozbory celebrit. Možné je udělat rozbory pouze zahraničním osobnostem. Zatím.
Jan Tvrdík
Profil
Mája:
tak není možné zveřejnit datum, místo a čas narození.
To bude myšleno asi trochu jinak, jak jinak vysvětlíš, že např. Wikipedie ty údaje zveřejňuje.
Mája
Profil
Jan Tvrdík:
No jo, máš pravdu. A není možné, že Wiki nevědomky ten zákon porušuje? Kdysi na jedné astrologické stránce tyto údaje byli a ona je musela vymazat u všech žijících českých osobností, právě kvůli tomuto zákonu viz. například http://www.astrolot.cz/databaze/politicn.htm

Já jsem ten zákon nečetla, je moc dlouhý, má 27 stran a čert aby tomu rozuměl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0