« 1 2 »
Autor Zpráva
Dadula
Profil
Dobrý den.
Mohl by mi někdo poradit, jestli mám začít psát web? Vím, že jsem trošku mimo téma tohoto diskuzního vlákna, ale možná ne! Jsem takový html-trilobit (starší vážná dáma), takže "psát web jen proto, abych mohla psát web" není můj případ. Není mým cílem vydělávat si tvorbou webů ani prostřednictvím webu. Téma, o kterém bych chtěla psát mám. S láskou a péčí jsem několik let budovala web, který je a bude pro určitou (úzkou) skupinku pořád zajímavý. Nicméně kruh se uzavřel, informace na těch stránkách tvoří určitý komplet. Tak jsem na onom webu oznámila, že už dál aktualizován nebude a ponechala jsem ho tak, jak je (pro další začátečníky) jen jej občas dohlížím. No a vedle nich bych tedy mohla začít psát web "druhý díl" - témat a informací mám dost.
A to je ta otázka: Má to vůbec cenu? Nezačínají být "webovky" přežitek? Nepřeválcuje je FB, youtube a podobné věci? Nemám v tomto ohledu přehled. Jsem skutečně na tvorbu webu stará a dá mi to hodně práce - asi si zatím nedovedete představit, jaké to je zapomínat! To si říkávám, do Paroma, ještě v loni jsem to uměla, a teď už ne, jak je to možné!!! Nechtělo by se mi vkládat tolik úsilí do něčeho, co přežiju :)
Á propos, blogy se mi pranic nelíbí a mému záměru tento formát skutečně vůbec nevyhovuje.
Tak tedy: do té práce se mi znovu už moc nechce. Na druhou stranu, k onomu tématu mám pořád co říct. Jak by internet vypadal, kdyby byli všichni líní vkládat sem své informace a poznatky. Jsem skutečně na vážkách, a budu vděčná za každou radu, která by mi pomohla v rozhodování. Pomohou mi i vaše osobní pocity, které zrovna vás vedly k psaní webu.
Děkuji D.

P.S. Pokud nemáte o čem psát, tak nepište a dělejte něco, co Vás baví. Pokud Vás baví "dělat webovky" oslovte třeba mamku nebo sestru, možná budete překvapeni, jak vám dokáží naplnit prázdný web obsahem :) ... ženy rády sdílí informace o dětech, vaření, oblékání, kosmetice, zahradničení, chovu domácích mazlíčků, ženských mystériích, koníčcích, příbězích. (Určitě některá tato témata vedou v TOP listech). Neumí to však "prodat" na web :)
Plaváček
Profil
Dadula:

Máte-li co sdělit, prostě to udělejte. Vždy se najde někdo, koho budete zajímat. Od toho tu web máme. :)
Dadula
Profil
Plaváček:
A tu to máme. Je sousta lidí, která chce psát web, ale nemá o čem, a pravděpodobně i spousta lidí, co by měla co říct, ale nechce se jim psát web. Měla by to být symbióza, ale není. Co na to říct. Abych to nemusela někomu platit, tak si web "plichtím" sama. (Pokud by mi tu chtěl někdo poradit blog, že je s tím méně práce: blogy se mi opravdu vůbec nelíbí.)
Mluvím o "osobních" webech. Ne o firemních.
Ivy
Profil
Nechápu proč jeden web uzavřít a tvořit druhý díl na jiných stránkách, které budou začínat znova úplně od začátku - připadalo by mi daleko logičtější a daleko efektivnější ve všech ohledech které mě napadají pokračovat na stejné doméně jako je "první díl" a udělat novou sekci nebo subdoménu "druhý díl" pro pokročilé, vše na jednom místě.
Co se týká FB tak například já tam vůbec nejsem zaregistrovaná, většinou vnímám stránky na facebooku spíš jako takové on-line chaty. Youtube je pro filmy, takže obyčejné stránky stěží převálcuje.
Plaváček
Profil
Dadula:

Dala jste málo informací. Je spousta lidí, kteří si web plichtí sami. Také existují systémy, které vám to plichtění usnadní. Důležitý je obsah, a popravdě, neumím si představit, že jste nějaké téma vyčerpala tak, že už není dál co psát. Klonil bych se k názoru Ivy - prostě pokračovat dál.

Ale možná uděláte lépe, když si založíte vlastní vlákno, abychom tohle "nekradli".
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dadulu:
Nepřeválcuje je FB, youtube a podobné věci?
Zatím nehrozí. Lidé sice tráví víc času na sociálních sítích, ale běžný život ostatních webů to moc nepoškozuje.

Abych to nemusela někomu platit
Mnoho začátečníků je ochotno spolupracovat zadarmo.
Dadula
Profil
Ivy: děkuji za zájem. Dala jsem Vám k tématu mého webu málo informaci (a to hodlám i nadále), ale ujišťuji tě, že jsem o tom hodně uvažovala. Musíš mi věřit, že sloučit to nejde. Web o kudlance nábožné (hmyz) by jste nerozšířila o špirlici nachovou (rostlina) jen proto, že jsou obě masožravé. (I to jsou mé zájmy, ale rozhodně z nich nebudu dělat web, no vlastně nikdy neříkej nikdy, že?)
Plaváček
Profil
Dadula:

I to jsou mé zájmy, ale rozhodně z nich nebudu dělat web

Škoda. Někoho by to mohlo opravdu zajímat. Ale jde o vaši volbu.
Ivy
Profil
Pokud to nejde sloučit, doporučuju poohlédnout se po redakčních systémech namísto vlastního plichtění html. Nicméně osobně bych nechala klidně kudlanku a špirlici na jedné doméně (www.kudlanka.mojestranka, www.spirlice.mojestranka., www.rosnatka.mojestranka...atd.)
Dadula
Profil
Děkuji za vaše odpovědi, další vlákno snad ani dělat nebudeme, zbytečně bych plevelila diskuzi o další celkem zbytečný výkřik a tady ani moc nepřekážíme :)
Já si to shrnula takto:
Webům nehrozí úpadek, pokud jsou o "něčem".
Pokud mám o čem psát, bude vhodné, abych překonala svou vrozenou lenost a psala, neboť kdyby lenost u lidí převládla, byl by internet velmi pusté místo.
Plichtit si web budu i nadále sama, neb jedno "popálení" se zaníceným začínajícím mám za sebou. (Ono mnohým totiž to "nadšení" velmi brzo uvadne.)
Jdu se prát se svou leností......


Ivy:
Když mně se ty redakční systémy nelíbí - ach jo, ale nápad s tou jednou doménou se mi líbí, tak děkuji.
Dadula
Profil
Plaváček:
Mám hodně rozličných zájmů, ale jeden jediný mě jaksi nutká sdílet jej na internetu. U mne jde o to, že na ten internet mám málo času. Teď tu sedím jen z toho důvodu, že nemůžu kvůli úžehu dělat něco jiného :) Proto pořád váhám, jestli se pouštět do nového projektu. Když se pro web rozhodnu, zase to budu několik let muset opečovávat. Nelíbí se mi ten neuvěřitelný les webových "pahýlů" které straší po celém internetu, to bych sobě ani čitatelům neudělala. Buď nic, nebo se dobrovolně uvážu k další práci na několik let. Potřebuji sama sebe přesvědčit, že to má smysl.


Takže má smysl psát web? Blogy jsou nyní hodně populární, ale pokud hledám a třídím nějaké informace, připadají mi nepřehledné. Jako kupa novin (v lepším případě kupa tématických časopisů) o všem možném s pel-melem článků. Weby mi přijdou jako kupa knih s obsahem, tedy mnohem příznivější pro hledače informací. Stojí vůbec někdo v dnešní době o knihy a tudíž i o weby?
Pokud se vyjadřuji poněkud archaicky, je to skutečně věkem, ale kolik mi je nepřiznám :)


Petr ZZZ:
Uvidíme, zda ještě někdo přijde se svou troškou do mlýna. Myslím, že na nějaké filozofické úvahy tu moc lidí zvědavo není :)
jenikkozak
Profil
Dadula:
Plichtit si web budu i nadále sama, neb jedno "popálení" se zaníceným začínajícím mám za sebou.
Možností jak mít vlastní web, je více. Ostatně zanícený začínající není na světě sám, no ne?

Když se pro web rozhodnu, zase to budu několik let muset opečovávat. Nelíbí se mi ten neuvěřitelný les webových "pahýlů" které straší po celém internetu, to bych sobě ani čitatelům neudělala. Buď nic, nebo se dobrovolně uvážu k další práci na několik let.
Zase tak černo-bíle bych to neviděl. Jen malé procento čtenářů webu bývá skutečně věrných. Většina návštěvníků se zkrátka vrátí do vyhledavače a jde hledat jinam.

Blogy jsou nyní hodně populární, ale pokud hledám a třídím nějaké informace, připadají mi nepřehledné.
Zlatá éra obecně zaměřených blogů a blogísků již skončila. Skupina původních autorů se přesunula na sociální sítě. Velká škoda, že online blogovací služby se svým zánikem smetly bez náhrady i spoustu kvalitního obsahu.

Stojí vůbec někdo v dnešní době o knihy a tudíž i o weby?
Jste tu na doméně jakPsatWeb. Všichni, kdo tu jsme, o weby stojíme. Asi proto se tu ve vlákně neobjevuje moc negativních postojů vůči Vašemu počínání.
Já knížky čtu. A velmi rád.

Pokud se vyjadřuji poněkud archaicky, je to skutečně věkem, ale kolik mi je nepřiznám :)
Zdejší moderátor Chamurappi se chlubí tím, že mu jsou 3800 let. :)

Nejlepšího úspěchu můžete nejspíš dosáhnout ve spolupráci s člověkem, který se vyzná v té technické stránce. Ví, co se líbí vyhledavačům (google, vyhledávání seznamu), jak napsat stránku, aby se správně zobrazovala v prohlížečích, na co jsou uživatelé zvyklí; nejsou pro něj limity, je schopen vytvořit všechno myslitelné. Co neumí sám, na to někoho dobrého zná.
Je hodně těžké takového člověka pro dlouhodobou spolupráci najít, ale pokud budete mít (hodně velké) štěstí při oslovování, můžete společnými silami dosáhnout podstatně dál než s nějakým omezeným redakčním systémem nebo pracně „uplichtěným“ vlastním webem.

Ivy:
Co se týká FB tak například já tam vůbec nejsem zaregistrovaná, většinou vnímám stránky na facebooku spíš jako takové on-line chaty.
Ta představa není úplně správná. Na Facebooku je hodně potenciálních nadšenců do všemožných témat a mohou mít velký význam, protože velmi rychle sdílí informace se svým okolím. Ignorovat tuto cílovou skupinu jen proto, že Facebook je Facebook, je takové… zbytečné.
Sir Tom
Profil
Dadula:
Přeji také dobrý den,

nesouhlasím s tvrzením, že na filozofické úvahy tu moc lidí není zvědavo. Naopak si myslím, že právě ono uvažování o smyslu webu je mnohem lepší než jakékoliv řešení problémů při vývoji webu.

Pokud Vás tvorba webu bavila a vnitřně naplňovala, určitě s tím nekončete. :) Klidně i web opečovávejte několik let - má to smysl. Téměř se stoprocentní jistotou se dá říct, že web nezanikne a pokud je tvorba webu váš koníček, je hloupé jej dobrovolně dávat pryč.

Facebook, Blogy, Youtube nikdy nepřevýší hodnotu ostatních webů, které jsou dělané s láskou a bez finanční motivace. Skoro bych se i odvážil vsadit, že Facebook během 7 let zanikne.

Určitě píšete web pro své čtenáře. Co takhle se zeptat přímo jich? Zkuste dát na svoji stránku pro čtenáře anketu.

Abych to shrnul: Dělejte to, co Vás baví a co má pro Vás smysl. :)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Dadulu:
Blogy jsou nyní hodně populární, ale (...) nepřehledné
Weby mi přijdou (...) příznivější

Máme tu trochu terminologický zmatek, blogy jsou samozřejmě taky weby, jsou určitou formou (či podmnožinou) webů. Ale asi vím, co chceš říct. Sám s blogovacími systémy nemám zkušenost, ale často je vidět výpis článků jen podle data (skoro jako kdyby to ten program jinak neumožňoval), žádný kloudný nadpis, a pak jak se orientovat. Nicméně spíš bych tipoval na neschopnost autora než na neschopnost blogovacího systému, protože neumožnit dát článku nadpis, který se vypíše i v obsahu, by byla docela šílenost. Ale nevím; jak říkám, nemám s blogy zkušenost.

Skutečná tragédie je ale to, co zmiňuje jenikkozak – že zánikem online blogovací služby může být ztracen i unikátní obsah blogu. Přičemž vlastní zálohy jsou zásadně žádoucí, vybouchnout může koneckonců i hosting.
Dadula
Profil
jenikkozak:
Díky za obsáhlou odpověď. Tak úplně sama jsem na to "webmasterování" nebyla. Sice zdráhavě, ale přeci jen mě syn naučil dávat web a jeho aktualizace na internet, a pomohl mi s první stránkou, ukázal pár "vychytávek" - pohrůžka ztráty kapesného byla pro něj motivační :) - zbytek mi už šel celkem dobře podle tohoto webu :) Své stránky jsem psala skutečně spíš pro sebe (je to asi divné), ale nemám na něm počítadlo, diskuzi, mail. To by mi jen přidávalo práci a já toho času nemám. Nicméně mě zpětná vazba od čtenářů po pár letech přeci jen dostihla a překvapila. Dozvěděla jsem se, že je stále čten, používán, a že je na něj odkazováno. To mě právě přimělo k úvahám, jestli bych neměla zkusit psát dál. Děkuji za Váš názor, trošinku mě posunul k rozhodnuti, že to zkusím.
Jsem o pár let starší než Chamurappi!



Sir Tom:
Dělejte to, co Vás baví a co má pro Vás smysl.
Děkuji za odpověď. Právě jsem psala kolegovi, že jsem ten původní web psala hlavně pro sebe a své jakési uspokojení. To až po čase se mi dostalo informace, že je můj web čten a živý. A právě toto zjištění, mě povzbudilo k úvahám psát další web. Ale za těch pár let se všechno tak změnilo, a já se začala ptát, jestli má vůbec smysl, aby se stařešina jako já pouštěla do takového projektu. Trochu mě zrazuje moje neobratnost, možná byste tu mohli mít sekci pro "old". Takže fakt nevím, jestli mě to bude ještě bavit a po smyslu se pídím a proto se ptám vás.


Petr ZZZ:
Mou popletenou terminologii jste pochopil správně, budiž mi omluvou mé nedostatečné vzdělání v tomto oboru :) Takže s blogovacími systémy nemáte zkušenost, takže máte zkušenost s "weby"? Proč jim dáváte přednost? Co vás přivedlo k psaní?
Zálohy si dělám, opatrnost mám tak nějak v povaze.
Děkuji D.
Petr ZZZ
Profil
Dadulo, zkušenost s weby, no, nevím, kodér jsem spíš podprůměrný a o programování nevím o moc víc než že to není to samé co kódování. :-) Vlastní web jsem chtěl mít, protože nejsem rád na něčem nebo někom závislý a kódovat vlastní HTML a CSS jsem zvolil jako takovou moji osobní laťku nezávislosti, na kterou jsem si ještě troufl.

Mám stránky hlavně o broucích (omlouvám se, dosud jsem se nezmohl přeložit je do češtiny) (ale už to mám několik let v plánu :-) (no dobře, asi dvě-tři stránky česky tam jsou, ale nejsou o broucích :-).

K psaní mě přivedla vnitřní potřeba podělit se o nadšení pro druhové bohatství a o poznatky ohledně způsobu života především vzácných druhů a příčin jejich ohrožení. Začínal jsem kdysi papírem, konkrétním podnětem rozšířit použitá média o internet se pak nečekaně stala potřeba upozornit veřejně na indické bezpráví páchané svého času na dvou českých přírodovědcích. Chytili se do byrokratické pasti, sloužící jednak k populistickému odvádění veřejné pozornosti od systémových příčin ohrožení biodiverzity a jednak k protežování elit při využívání přírodních zdrojů. Chyceni do zmíněné pasti, byli posléze zneužiti jako rukojmí separatistickým hnutím na severu subkontinentu.

Nechceš sem dát odkaz na svůj web? (Nevadí, že ti tykám? :-)
jenikkozak
Profil
Sir Tom:
Facebook, Blogy, Youtube nikdy nepřevýší hodnotu ostatních webů, které jsou dělané s láskou a bez finanční motivace.
Podle Wikipedie měl Facebook v roce 2012 hodnotu 104 000 000 000 dolarů. Hodnotu těch láskových webů jsi myslel všech dohromady, nebo každého zvlášť?
O Facebooku a podobných projektech platí, že za svou hodnotu vděčí svým uživatelům. A není správné si myslet, že uživatelé Facebooku vytvářejí cosi absolutně bezcenného, plni nenávisti a touhy po bohatství.

Skoro bych se i odvážil vsadit, že Facebook během 7 let zanikne.
Jak jsi došel právě k sedmičce? Řekl sis, že pět je málo, a tak jsi přidal rezervu, nebo máš nějaký tajný plán. Jistě sám znáš spoustu velkých webů, které jsou za vrcholem své slávy, a přesto nezanikají. (Yahoo!, Centrum, Spolužáci…) Z dlouhodobého pohledu se nezdá, že by už Facebook stagnoval, natož aby jeho popularita ve světovém kontextu padala. Aby Facebook opustili jeho uživatelé, musel bys jim nabídnout nějakou náhradu. Něco lepšího nebo spíš něco, co by za lepší považovali. A já nevěřím tomu, že by se nějak hromadně hnali zpět do světa roztříštěných kousků nezávislých webů.
Dadula
Profil
Petr ZZZ:
Krásné fotky.... Já sice mám nějaké fotečky zajímavých hmyzáků ze zahrádky, ale je to mobilem, kvalita nic moc. Třeba jednu kudlanku, která nám loni zanechala na zahradní lavičce ootéku, ze které se vykulilo letos několik set kudliček a kudlíků. Mám to nafocené. A taky spoustu čmeláků, včel, jednoho cvrčka (pravého) a otakárka ovocného (chráněného). Taky jsem se jednou večer pokoušela blejsknout světlušku, která se k nám zatoulala z lesa, ale nic z toho nebylo :) toť asi vše.... A myslím, že si matně pamatuju, že byl problém s nějakými našimi etnomology v cizině. Nařkli je myslím, že chytali nějaké chráněné druhy. Teď mi tu leze po PC bergla nebo-li Coccinella septempunctata. Myslím, že berušky mi už navždy zůstanou spojené s Peugeotem: https://www.youtube.com/watch?v=vse3vOV8fjI
Co to tu melu? Chci diskutovat o smyslu webů :D
Nevadí, že mi tykáš :) a nechci sem dát odkaz :(



jenikkozak:
No právě, nebude to nakonec o tom, že budou všichni na FB či na nějakém jeho pokračovateli? Přesto, že mě nevede k tvorbě stránek ani možnost výdělku ani "něco si dokázat", představa, že na web nepřijde vůbec nikdo mě zrovna k činnosti nepovzbuzuje.
Petr ZZZ
Profil
Dadula:
Krásné fotky
Děkuji.

... a otakárka ovocného (chráněného)
To je právě ten rozšířený a populistickými rádobyzákony živený omyl. On totiž ve skutečnosti téměř nijak chráněný není. Dle zákona nesmíš bez povolení jediný kus zabít, napnout a píchnout do sbírky. Zorat, pohnojit, jedem postříkat, zalesnit nebo zastavět mez s trnkami, bez kterých pozdechají všechny jeho housenky, to už je ovšem v souladu se zákonem. „Chráněný“ je tedy ve skutečnosti jen populisticky převlečené „zakázaný“.

představa, že na web nepřijde vůbec nikdo mě zrovna k činnosti nepovzbuzuje
Jednou z možností získat návštěvnost je umístění odkazu na nějaký jiný web, na kterém už se někdo potlouká. :-)

a nechci sem dát odkaz :(
A tak se nestyď, ne? :-) Je sice pravda, že na otázku zda pokračovat nelze dost dobře odpovědět bez vyjádření nějakého názoru na danou stránku, ale jednak zde nejsme v kategorii Názor na stránku a jednak ani tam ani nikde jinde výkřiky typu „děs a hrůza“ netrpíme.
Sir Tom
Profil
jenikkozak:
Už jsem myslel, že se nevyjádříš... :)

Hodnota webu 104 miliard dolarů. Já na rozdíl od tebe ale neberu, že slovo hodnota znamená jen finanční hodnota nebo tržní hodnota. V mém předchozím případě slovo hodnota je osobní hodnota webu pro jednoho uživatele. Jedná se o hodnotu obsahu. Něco, co je abstraktního. Např. Petrův web o broucích má mnohem větší hodnotu (vnitřní uspokojení) pro (jednoho) uživatele než FB. Z tvého přispěvku mi přijde, že FB je něco jako ultra web a modla všech lidí, nicméně i ty jsi jistě přežil dobu "temna" bez Facebooku.
FB je jistěže komerční projekt a takto je k němu i přistupováno.

Sedmička. Ptáš se mě, proč sedm? Protože pět je málo a tak jsem přidal rezervu a čekal jsem, že si toho nikdo nevšimne. Jak oba víme, FB se mění. A mění se docela drastickým tempem. Mění se dokonce i chování uživatelů na FB. Byly doby, kdy každý vyplňoval kvízy a zjišťoval, jaké zvíře je. Byly doby, kdy každý měl tendenci psát na zeď jakou má barvu nehtů. Nyní je ale chování uživatelů jiné a většina lidí, kteří facebook začali používat jako mladí jej nyní mají jen jako databázi kamarádů (otázkou ovšem je, zda-li se jedná o opravdové kamarády) a případně i jako zdroj informací. Sedm let je běžná doba, kdy jedna generace vyroste na takovou úroveň vědění, že na FB se vykašlou a raději půjdou do hospody se napít piva naživo i když s menším počtem kamarádů ale aspoň opravdových. Píšeš že, z dlouhodobého pohledu to nevypadá, že by FB stagnoval. Kde si na to přišel? Dle výsledků cenných papíru FB na burze?
Proč náhradu za FB? Aby FB ztratil uživatele, tak stačí prostě dělat v životě jiné věci než být na FB. Např. chodit na rande. Já docela věřím tomu, že pokud je člověk rozumný a chce se dozvědět něco nového, tak raději navštíví tématicky zaměřený a nezávislý web. Pokud je ale člověk sociální typ, tak pro něj je FB rozumná volba (dokud z toho nevyroste a neobjeví jiné zájmy). :)

Omlouvám se Dadula za mírné odbočení od tématu.
Dadula
Profil
Sir Tom:
Neomlouvej se mi! Tématu se (na rozdíl ode mě) celkem držíš :) a rozhodla jsem se, že tomu FB svým webem konkurovat prostě budu (sice budu směšná konkurence, nebo jen směšná, ale to mi zase tak moc nevadí). Takže už mám na nový web několik (hodně) stran textů v sešitě, nějaké náčrtky a návrhy, a hlavně rozhovor se svým synkem ohledně jeho nejistého kapesného - muhehehe

Petr ZZZ:
U mě je otakárek skutečně chráněný, neb nepostřikuji. Nefotografuješ i kytky? Hele, tak Ochrana přirozených ekosystémů a druhového bohatství. No, já jsem nosila v hlavě hodně dlouho nápad na web Gaianomicon (po přečtení nějakých článků Johna Michaela Greera (JMG) z Britských listů „Jak sestavit zelený grimoár“) tak jsem napsala nějaký úvod a nástin a dala to jedné zapálené ekoložce, myslím, že už ten web má. Jsem tak ukecaná, ach jo. Možná bych mohla "prodávat" nápady začínajícím (to je vtip). Vlastně pravidleně aktualizovaný web s dobrejma vtipama by taky šel :), musel by mít ale oddíl s vtipama o Chucku Norrisovi :)
Např. Chuck Norris chodí tak dlouho pro vodu, až voda dojde.
Sir Tom
Profil
Dadula:
Ok dobře. :) Až budete mít web hotový (třeba i neúplně), tak jej prosím zde zveřejněte - rádi bychom se podívali a poznali něco nového. :)
Marek Prokop
Profil
Dadulo, když máte syna, kterého ještě před pár lety motivovala ztráta kapesného, tak to zas tak stará nebudete. Dost možná mladší, než tady Plaváček, Petr ZZZ nebo já. Rozhodně se zvládnete ještě hodně naučit a udělat, takže konec filosofování a šup do práce :-)

Ať se Vám daří.
Dadula
Profil
Marek Prokop:
Je mi 50, jsem střelená a ani ten nový web tu asi nezveřejním. Koho by zde prosím Vás zajímala ženská mystéria a kult bohyně Matky, možná tak ta pasáž o vykopávkách ve Věstonicích?


Sir Tom:
Skutečně by Vás zajímal web o ženských mystériích? Na druhou stranu by to mohlo inspirovat nějaké muže tu k napsání webu o mužských mystériích v dnešní době. Vyšla o nich teď nějaká knížka (asi si jí koupím, mám pocit že ve mně zvědavost hlodá víc a víc)...
http://www.kosmas.cz/knihy/176270/kruh-muzu/
Marek Prokop
Profil
Dadula: „Je mi 50“ -- Tak jsem to trefil. Plaváčkovi taky, Petrovi ZZZ snad dokonce víc a mně jen o fous míň. Pro to, abyste se pustila do nového webu, je to ideální věk :-)

Už tu někdo doporučoval, ať se podíváte na jednoduché redakční systémy. Je jich hodně, ale lidé Vám tady určitě nějaké vhodné doporučí. Pak můžete nechat plavat většinu technických věcí a soustředit se na obsah. Psaní v nich Vám taky zabere mnohem méně času.
Dadula
Profil
Marek Prokop:
Zdá se, že jsem v dobré společnosti :)
Ještě pořád platím synovi kapesné, to víte, s těmi ženskými mystérii plodnosti jsem začala pozdě, tak je ještě na vysoké. Studuje FAI, on mi poradí. Sice bude trošku vyvracet oči, ale použiju svou oblíbenou větu z "d-ebilních keců matek" http://www.youtube.com/watch?v=WH2mbwc159Y .....dokud jsem tvoje matka.....

Pro to, abyste se pustila do nového webu, je to ideální věk :-) - Děkuji :)
Petr ZZZ
Profil
Marku, děkuji za kompliment, koukám, že až zas půjdu na nějaké tvé školení, radši se čerstvě oholím. — No dobře, kecám, do klubu půlstoletníků se vskutku chystám už na podzim, takže klobouk dolů, máš přehled i odhad. :-)

Reaguji na Dadulu:
U mě je otakárek skutečně chráněný, neb nepostřikuji.
To je dobře. :-)

Nefotografuješ i kytky?
Ale jo. :-) (Pár kytek nafocených mám, ale neumím o nich nic chytrého napsat a nějak se nemůžu rozkývat, abych je dal na web bez textu.)


Hele, tak Ochrana přirozených ekosystémů a druhového bohatství.
Aha, já furt přemýšlím, jak to myslíš, a on je to citát z mého profilu! Ano, to mě myslím zajímá nejvíc.
Sir Tom
Profil
Dadula:
Skutečně by Vás zajímal web o ženských mystériích?
Ano. Určitě bych si je přečetl alespoň ze zvědavosti. Vidím v tom mírné zapojení ezoteriky, takže by to mohlo být fajn. Velmi by se mi líbilo číst články o tématech JAK ženy můžou okouzlit muže nebo JAK ženy můžou s mužem manipulovat. Jelikož jsem o čtvrtinu století mladší, tak ženy zatím nazývám jako holky a zajímalo by mně i změnu chování žen vůči mužům v různých věkových kategoriích. Též by mohlo být pěkné to vše okořenit nějakými sexuálními praktikami. Např. jsou ženy více dominantní nebo submisivní (ve vztahu / v posteli) a proč? Proč žena svolí ke kandaulismu? Je to v tom vyšší záměr nebo jenom splnění tužeb protějška (a tím pádem vzdání se své vlastní svobody volby)? :)
Dadula
Profil
Sir Tom:
Jé ... hehehehé to je legrace, fakt si myslíš, že ženská mystéria jsou právě o tom, co popisuješ? Asi sem budu muset ten odkaz na nový web dát, abych vyvrátila tento nebetyčný omyl. V ženském kruhu si na chlapy (ani na vlastní) vůbec nevzpomeneme. Je to čistě ženská energie a plevelit si jí úvahami o opačném pohlaví - no to by fakt nešlo. Tak třeba jedním z krásných ženských přechodových rituálů je Menarché. Je to takové přijetí do kruhu dospělých žen. Je velká škoda, že se tyto přechodové rituály dospívajícím (dívkám i chlapcům) neuspořádávají ve větším měřítku - převzetí odpovědnosti za vlastní dospělý život by u nich pak asi probíhalo mnohem snadněji.
Na Kandaulismus bych klidně přistoupila, neb i ve svém pokročilém věku se mám čím chlubit. Manža by to ale nikdy neudělal, neb je k mé osůbce velmi majetnický. Co je jeho, je jeho! :D
Kde - u Jóviše - máme tu diskuzi o smyslu webů?
Sir Tom
Profil
Dadula:
No vidíte, jak jsem hloupý! :) Z toho plyne, že web smysl má, už jen proto, aby ostatním uživatelům ukázal co vůbec ženská mystéria jsou. :D Smysl webu tedy bude (pro mne) se dozvědět něco nového a už i to jak popisuje Menarché je zajímavé...
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0