Autor Zpráva
vlado
Profil *
Ahoj. Chci se zeptat jestli existuje možnost jak udržovat lajky na dynamické url. A také je ze statické url přenést na tu dynamickou. jde o to že do url jsem přidal identifikaci jazyka a teď co s tim. Mám za to že tlačítka like a ostatní jsou vázané na konkrétní url... Jak se dá tato situace řešit? děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na vlada:
Neměnit adresy. Nikdy.

jde o to že do url jsem přidal identifikaci jazyka
Co z toho uživatel má?
vlado
Profil *
dočetl jsem se že pro každou jazykovou sadu má být na webu jedinečná url.


já můžu klidně ty staré nasměrovat na ty nové.. v tom neni problém... ale když má mít každý jazyk svojí jedinečnou url?... tak asi jak to udělat tohle?
Petr ZZZ
Profil
Vlado, odkud bereš jistotu, že komu se líbí francouzský text, tomu se líbí i verze ve španělštině? Co když je mizerně přeložená a čtenář jí dá mínus, ačkoli francouzské verzi dal plus?
shaggy
Profil
vlado:
pro každou jazykovou sadu má být na webu jedinečná url.
A ako si to mal riešené doteraz? Všetky jazykové verzie na jednej url? Alebo si mal len jeden jazyk.
Ak si mal jednojazyčnú stránku s adresami domena.cz/clanok, tak po novom budeš mať adresy domena.cz/clanok (pre cz verziu) a domena.cz/en/clanok (pre en verziu) a nemusíš nič prenášať.

Petr ZZZ:
Nemyslím si, že by chcel preniesť like z jednej jazykovej verzie, na druhú. Len chce zachovať súčasný počet like-ov pre defaultnú jazykovú verziu, pričom menil adresy na webe.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Co když je mizerně přeložená a čtenář jí dá mínus, ačkoli francouzské verzi dal plus?
Mínusy se nedávají. To by Google musel přijít s novou sociální sítí s názvem Google Mínus.
vlado
Profil *
Jo. Takže já jsem ten problém obligátně nedostatečně popsal...

Petr ZZZ:
Nejsou tam články, ale písničky. Vůbec tedy neni důležité pro jakou jazykovou sadu je daný lajk platný. Měl by být platný pro všechny právě...

shaggy:
Ano. Mám to tak. doména.cz/písnička a převedl jsem to zatim na doména.cz/cs/písnička a to právě je ten problém protože to už nebude platné pro všechny ty jazykové sady. Jediný co mě napadá je zachovat celé stávající url a ten jazyk dát uplně nakonec toho url. ale to teda nevim jestli je hezký a tak.
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak:
Mínusy se nedávají.
Zahrnul jsem si do toho „a podobně“ z nadpisu také diskuse na zpravodajských serverech, tam se občas mínusy dávají. :-)

vlado:
Různé stránky = různé adresy. Jsou-li ale stránky stejné, proč pro ně vymýšlíš různé adresy?
vlado
Profil *
Petr ZZZ:
no protože popisky nebudou česky, ale anglicky třeba.


čili... písnička stejná, k ní univerzální lajky, ale text na stránce v různých jazycích.
shaggy
Profil
vlado:
a převedl jsem to zatim na doména.cz/cs/písnička
Prečo si to menil, prečo si to nenechal v tvare doména.cz/písnička?
Chamurappi
Profil
Reaguji na vlada:
já můžu klidně ty staré nasměrovat na ty nové
To ještě nemáš? Takže všem, kdo na tebe odkazovali, vyrábíš nefunkční odkaz? Weby, které si neváží trvalosti adres, si nezaslouží odkazovat.

převedl jsem to zatim na doména.cz/cs/písnička
Udělej to tak, jak psal shaggy, dosavadní jazykovou verzi ber jako výchozí, ostatním vlep jazyk do adresy.

zachovat celé stávající url a ten jazyk dát uplně nakonec toho url
V čem by byl rozdíl? Jestli jsem tě správně pochopil, stejně by to pořád byla jiná URL.
vlado
Profil *
Chamurappi:
Nová verze neni nasazená, takže odkazuji na všechno správně.

když to udělám tak jak psal saggy budu mít pro každou jazykovou sadu různý počet lajků protože to bude uplně jiná url.

rozdíl je v tom že lajky čtou url od začátku nakonec... konec může být jiný.


hmm tak omyl... už nefunguje ani to když ten jazyk dám nakonec.. facebook už vyžaduje jedinečnou url museli to změnit... takže jazyk nemůžu dát ani nakonec url. to nemá řešení co?
shaggy
Profil
vlado:
když to udělám tak jak psal saggy budu mít pro každou jazykovou sadu různý počet lajků protože to bude uplně jiná url.
Však tak to bude aj v tom prípade, že použiješ tvoje nové adresy (čiže napr. en/písnička), tak budeš mať pre každú jazykovú sadu iný počet lajkov - to je logické, sú to iné stránky.
A ako písal Chamurappi, jazyk na konci URL nič nerieši, stále ide o inú URL.
Petr ZZZ
Profil
vlado:
no protože popisky nebudou česky, ale anglicky třeba.

V tomto okamžiku už to ale jsou různé stránky. Asi tuším, čeho se pokoušíš dosáhnout, ale řekl bych, že z uživatelského hlediska nedává smysl, aby to dle tvých představ bylo možné udělat. Text je součástí hodnocené ("lajkované") stránky a proto už z principu by nemělo být přípustné lajky jazykových verzí sčítat, protože bys sčítal hrušky a jabka.
Str4wberry
Profil
A je problém u všech jazykových versí pro Like tlačítko použít shodné URL bez jazykové identifikace. A v případě, že někdo přijde na neurčený jazyk, se zkusí uhodnout jazyk návštěvníka a provede se přesměrování na příslušný jazyk?
vlado
Profil *
shaggy:
Však tak to bude aj v tom prípade, že použiješ tvoje nové adresy

No právě... a to budu mít různé a to nechci. A právě mě zajímalo jak to udělat abych měl ty lajky univerzální... a nenapadá mě to nijak.

A ako písal Chamurappi, jazyk na konci URL nič nerieši, stále ide o inú URL

... no ono právě když jsem to nastavoval prvně v tom jejich developeru už si přesně nepamatuju, ale mám za to, že tam stačilo zadat url, pro který je ten lajk platnej do určitý dýlky jenom. že bylo jedno čim ten lajk končil. nicméně teď už to stejně nefunguje. zkoušel jsem to.

Petr ZZZ:
Text je součástí hodnocené ("lajkované") stránky

No a přesně s timhle já právě nesouhlasim. Na té zobrazované stránce de o tu písničku... to je jediný o co tam jde... dominanta. okolní text... prostě menu v daném jazyce, nějaký texty okolo toho, navigace je prostě jenom "vata" já vim že lajky fungujou tak, že se hodnotí jako by ta stránka, ale tady je stěžejní bod písnička a hodnotí se ona. Je logický, že součástí hodnocení prostě neni přeložené menu. uživatel nehodnotí to menu. Rozumíte... čili právě z toho principu, jestli to skutečně nejde, tak v principu podle mě je to špatně... když budete mít portál kde budou flešové hry a třeba pod každou hrou budou lajky... taky přece nejde o to v jakém jazyce je menu... ty lajky jsou pro tu hru a proto logicky by měli bejt univerzální. Ne? Tam nesčítám hrušky a japka. Když to budu dělit ty lajky... tak v mém případě mám dojem, že budu dělit japka na japka a japka.

Str4wberry:
To realizačne problém neni... teda ještě to budu muset vyřešit v .htaccess ... nicméně pro mě to problém neni, ale z hlediska nějakého seo a vyhladavačů to prý je problém. Každá jazyková sada má mít svoje jedinečný url... to jsem se prostě dočetl, ale chtěl jsem se toho držet abych to dělal správně... nicméně teď to vypadá, že s tím o co usiluju s těma lajkama je to neslučitelný... že asi si budu muset vybrat buď jedno nebo druhé... pokud teda to nemá nějaké jiné řešení. jestli to někdo už nevyřešil někde nějak nebo něco.
_es
Profil
vlado:
No a přesně s timhle já právě nesouhlasim.
No a to ja asi jediné, čo s tým môžeš. Jednoducho ide o hodnotenie stránky s konkrétnou URL, nie skupiny stránok v konkrétnej množine URL.

Rozumíte... čili právě z toho principu, jestli to skutečně nejde, tak v principu podle mě je to špatně... když budete mít portál kde budou flešové hry a třeba pod každou hrou budou lajky... taky přece nejde o to v jakém jazyce je menu... ty lajky jsou pro tu hru a proto logicky by měli bejt univerzální. Ne?
Nie, hodnotí sa celá stránka. Ak je menu v čínštine a text hry je tiež v čínštine, prečo by sa mala (v priemere) „páčiť“ českému návštevníkovi rovnako, ako keby boli obe veci v češtine?
vlado
Profil *
_es:
ano


No a jaké tedy to bude mít následky, když se na tom místě vykašlu na jedinečnost té url a prostě bude pro všechny jazykové sady stejná?
Marek Prokop
Profil
K původní otázce: facebookové hodnocení (likes, comments atd.) jde kanonizovat pomocí og:url. Nevím o tom, že by šlo něco podobného pro Twitter nebo G+ (i když G+ by možná mohlo používat link rel="canonical").
vlado
Profil *
Marek Prokop:
Děkuji...

ale rozhodl jsem se že se s tim nechci trápit a prostě nastavim vyjímku u těch sránek kde chci lajky, protože to bych musel udělat stejně. jenom nevim uplně přesně jak to udělat... mohl by mi někdo pomoci s regulárním výrazem? Mám tenhle :

RewriteRule ^([^/\.]+)/(.*) /index.php?language[0]=$1 [L,QSA]

ten udělá z odkazu tohle vlastně :

localhost/cs/index.php?page=

A v indexu to potom přesměruju takhle :

header("location: /".$_SESSION['language']."/index.php")

... s tím že do sešnu už mám uloženej ten $_GET['language'].

A teď vlatně potřebuju udělat dvě vyjímky. Pro stránku play.php která by měla mít tuto adresu:

localhost/index.php?page=play

a pro

localhost/index.php?page=profil

Kde by tedy neměl platit ten regulární výraz. Čili v těch místech nemá dojít k přesměrování pro jazyk.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0