Autor Zpráva
hunter_dave
Profil
Zdravím,

nevíte někdo kde bych mohl najít ke stažení (sql soubor) s databází všech zemí světa (stačí státy a jejich oficiální zkratky). Hledal jsem všude možně ale marně.
juriad
Profil
Pomůže ti toto?
hunter_dave
Profil
juriad:
Bohužel ne, tam je jen excel, musel bych to přepisovat do databáze, nebo hledat nějaký php script, který by dokázal z excelu dostat data a uložit je do DB. Jsem si jistý, že někde existuje jednoduší řešení a to nějaký sql dump. Našel jsem dump se všemi kraji, okresy a městy v ČR. Ale potřeboval bych ty země, když ne na světě tak minimálně v Evropě (včetně těch, které nejsou v EU).
Rfilip
Profil
Sql dump by byl na http://erikastokes.com/mysql-help/mysql-country-table.php
hunter_dave
Profil
Rfilip:
To je přesně ono, díky moc. Neměl by jsi ještě odkaz, kde by byli české názvy zemí?
DJ Miky
Profil
V Excelu lze data vyexportovat např. do CSV a to databáze naimportovat umí. Případně není problém nějakým skriptíkem přetransformovat do syntaxe SQL INSERT INTO. Tady máš: http://pastebin.com/Y9n9iJLm
Rfilip
Profil
A co toto https://github.com/onomojo/i18n-country-translations/blob/master/rails/locale/cs.yml. Musel by sis to v php rozparsovat.
hunter_dave
Profil
DJ Miky, Rfilip díky moc za pomoc :). Přesně tohle jsem potřeboval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0