Autor Zpráva
candiess
Profil
Zdravím,

když jsem začal dělat s formuláři od Google, postupem času mi začaly vadit některé věci, které tam byly nastavené (patička Googlu, design, ...) rozhodl jsem se tedy upravit si formulář dle mého gusta, což se mi taky povedlo.

Jelikož se to ovšem chystám udělat pro školu a nejspíše to budou využívat i některé cizí školy mého kraje, podíval jsem se na podmínky užívání, abych zjistil, zdali tímto nějak neporušuji práva, a nejspíš porušuji.

Cituji z Smluvních podmínek Googlu, na které vede odkaz v každém vytvořeném formuláři:
,,Naše služby nesmíte zneužívat. Např. nesmíte do služeb zasahovat ani se do nich pokoušet získat přístup jiným způsobem než pomocí určeného rozhraní a podle dodaných pokynů. Služby smíte vyžívat jen v mezích platných právních předpisů, včetně platných právních předpisů pro omezení exportu a opětovného exportu. Služby vám můžeme pozastavit nebo ukončit v případě, že vaše jednání není v souladu s našimi podmínkami či zásadami nebo pokud vyšetřujeme podezření z nepřípustného jednání." Smluvní podmínky, Odst. 2

Můžete mi moji hypotézu potvrdit/vyvrátit? Děkuji JR

EDIT
Původní formulář: https://docs.google.com/forms/d/1EdZC1RPo9mF2iCnHi_BjOykEC2xO3dXAq3yuzmK2268/viewform
Upravený formulář: http://hamiro.cz/test/curl.php
candiess
Profil
Tak jsem to nakonec vyhledal a naštěstí to legální je. Kdo by potřeboval více info, zde je odkaz: http://googlesystem.blogspot.cz/2008/05/customize-google-docs-forms.html
Jan Tvrdík
Profil
candiess:
V odkázaném článku nikdo netvrdí, že je to legální, pouze tvrdí, že je to technicky možné.
candiess
Profil
Jan Tvrdík:
Ano, unesl jsem se jedním slovním spojením. Ovšem předpokládám, když se o tom píše na renomovaných serverech, že to asi nebude ilegální činnost. I přesto budu hledat články, které by mě ujistily.
Taurus
Profil
Mně se nelíbí tebou odstraněná patička. Je slušnost ji v nějaké formě nechat, když už používáš jejich služby zadarmo.
candiess
Profil
Taurus:
Samozřejmě, že toto respektuji a odkaz/logo tam dám. Víceméně mi šlo o odstranění jejich odkazů v patičce, nelíbil se mi layout a jelikož tento formulář půjde až na kraj, musím tam dodat sponzory, logo školy, ... takže mi jde o úpravu touto formou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0