« 1 2
Autor Zpráva
aleskva
Profil *
margin:
Myslím, že tahle diskuse už také pomalu spěje do strouhanky :D
Jo a jenikkozak:
Návštěvností jsem myslel samozřejmě počet lidí, kteří ve vyhledávači kliknou na odkaz na GitHub oproti těm, kteří kliknou na originál.

Chamurappi:
Protože na verzi na GitHubu by vedlo méně odkazů. Je celkem jisté, že by nepředstavovala žádnou hrozbu, tohle rozhodně není důvod, proč se GitHubu vyhýbat.
Souhlasím.

Jo a celkově: Kvalitní SEO je další možnou částí odpovědi na otázku Petra ZZZ.

Petr ZZZ:
za cenu toho, že neznámá množina lidí mi začne do mého díla fušovat stylem a mírou, nad jakými nemám žádnou kontrolu?
Ještě moje reakce na útržek diskuse výše, který jsem nedočetl. Kontrolu by měl samozřejmě na GitHubu Yuhů velikou. Úpravu totiž smí udělat pouze on, vidět zdrojáky smí všichni (to můžou i teď), a úpravu může neautor projektu pouze navrhnout. Buď tak, že napíše do Issues chybu, a buď ji Yuhů akceptuje nebo ne, anebo tak, že přímo v GitHubu upraví daný soubor a návrh úpravy i s porovnáním s původním kódem zase buď Yuhů akceptuje nebo ne. Ale ano, chápu, taky jsem byl skeptický, když mi kolega představoval GitHub a že na tom budeme pracovat od toho dne denně. Vlastně jsem si nedokázal představit, že už si nebudeme posílat soubory na náš společný sdílený server. A jak ho propaguju dneska? (možná až moc - viz P.S. níže)

P.S.: Neříkám, že je nutné použít zrovna GitHub. Velikou nevýhodou je, že je zcela v angličtině. Existují i jiné služby, kam nahlásit chybu (napadá mě Google Moderátor - https://www.google.com/moderator/). Nebo samozřejmě zde na DJPW. Jen mě mrzí, že autor stránek (byť mu to plně schvaluju) Yuhů plně užívá života a webu zase až tak moc času nevěnuje. Je to úžasný a zároveň škoda. No pravda je, že já taky svým webům a projektům věnuju čím dál míň času a spíš jezdím na kole, kdykoliv to jde.
Trejpa
Profil
aleskva:
úpravu může neautor projektu pouze navrhnout
Přeložím: Libovolné množství úprav může navrhnout kdokoliv i opakovaně.

buď ji Yuhů akceptuje nebo ne, anebo tak, že přímo v GitHubu upraví daný soubor a návrh úpravy i s porovnáním s původním kódem zase buď Yuhů akceptuje nebo ne.
Takže místo jedné obvykle opodstatněné připomínky měsíčně vzešlé z této diskuze, kterou možná Yuhů zpracuje opravou jedné až dvou vět, by byl s tímto nástrojem zaspamován desítkami žádostí týdně o každou marginální chybu nebo jen odlišný názor na problematiku. A každou neschválenou připomínku by musel obhajovat na diskuzi proti nespokojeným upravovatelům. O to nejspíš nestojí.

Zhruba před sedmi lety jsem si na podobné téma s Yuhůum psal, vyjádřil jsem mu v tomto ohledu podporu – prý ojedinělou. Předpokládám, že když podobným tlakům na cizí editaci svých stránek odolává tak dlouho, zvládne to i dál. Aneb, jsou to jeho stránky a chce tam jen své texty. Když se ti na nich něco nelíbí, napiš si to po svém na svoje stránky, klidně s GitHubem nebo jako Wiki. A třeba se dočkáš na kvalitně zpracované téma i odkazu z JPW od Yuhůa.


Přál bych Yuhůovi, aby udržel JPW jako průběžně aktualizovanou učebnici základů tvorby webů.
aleskva
Profil *
Trejpa:
„buď ji Yuhů akceptuje nebo ne, anebo tak, že přímo v GitHubu upraví daný soubor a návrh úpravy i s porovnáním s původním kódem zase buď Yuhů akceptuje nebo ne.“
Takže místo jedné obvykle opodstatněné připomínky měsíčně vzešlé z této diskuze, kterou možná Yuhů zpracuje opravou jedné až dvou vět, by byl s tímto nástrojem zaspamován desítkami žádostí týdně o každou marginální chybu nebo jen odlišný názor na problematiku. A každou neschválenou připomínku by musel obhajovat na diskuzi proti nespokojeným upravovatelům. O to nejspíš nestojí.
1) Ze zkušenosti vím, že přibývá na nejpopulárnější české projekty max jeden návrh/oprava za měsíc. Hlavně tedy proto, že je GitHub celý v angličtině a člověk tam musí mít založený účet, navíc GitHub nikdo v Čechách moc nezná a jde spíš o to, že by mu tam kdyžtak psali spíš jen opravdu lidé, kteří jsou v oboru denně a vědí, co to vlastně ten GitHub je. Pro ostatní tu pořád je DJPW a doufám, že ještě dlouho bude...

Jinak, kdybys si přečetl celou diskusi, tak bys zjistil, že vůbec nechci, aby byl JPW na GitHubu nebo co vlastně máš na mysli. Jenom se kolem toho rozeběhla diskuse, kde nikdo pořádně nevěděl, co to vlastně ten GitHub je, a všichni ho odsuzovali, tak se to tu snažím popsat, aby neměli mylné představy. Toť vše.
<hr>
Také bych přál Yuhůovi přesně to samé, v tom souhlasím.
<hr>
P.S.: Viděli jste někdo Yuhůovy videa na YouTube, kde představuje fungování vyhledávačů? Narazil jsem na to náhodou nedávno a vypadá to celkem zajímavě, člověk se taky něco o SEO naučí prakticky, než jen čučet do teoretických rad, z nichž většina už je s novými a novými podobami fulltextových vyhledávačů pěkně zastaralých...


Ájé, chybička ve vzhledu se vloudila.


Jinak, když dostane běžný návštěvník JPW, který najde chybu, na výběr, jestli tu chybu dát na vlastní české fórum nebo na nějakou neznámou anglickou službu, co si asi tak vybere? Éch, no, asi bych věděl...

Ještě malá poznámka, která mě tak napadla: skoro by to vypadalo, že vážně chci, aby byl JPW na GitHubu (díky Trejpa jsem si to uvědomil). Ne, já jenom vysvětluji, co je GitHub těm, kteří o tom nemají ani šajnu na příkladu JPW.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0