Autor Zpráva
spenciii
Dobrý den,
chystám se vytvořit šablonu a chtěl bych v ní použít frameworky jako je kupříkladu foundation.zurb.com.
Následně bych ji pak prodával na themeforestu.
Jedná se v tomto případě o porušení licence frameworku?
Děkuji.
Juandev
Pod jakou je to licencí? Já tam vidím copyright. Což samozřejmě porušení licence je.
spenciii
Juandev:
Tak nakonec jsem jejich licenci našel:

Foundation is MIT licensed and free to use on anything you'd like. You can even fork the framework and make it your own. To give people the most freedom to do what they want with the framework, we had to give them a license to do so. The only thing you can't do is that what you're selling is Foundation.

A chápu-li to dobře, tak pakliže dané objekty upravím, pak je mohu distribuovat(prodávat) pod svým jménem jakožto autor.
Joker
spenciii:
Jejich web bohužel nefunguje v mém prohlížeči. Ale jestli je to MIT, to je hodně volná licence, takže s tím jde dělat prakticky cokoliv.

pak je mohu distribuovat(prodávat) pod svým jménem jakožto autor
Samozřejmě ale není možné se prohlásit za autora i těch převzatých částí (to neumožňuje autorský zákon).
spenciii
Děkuji za odpovědi.

Ještě bych měl dotaz k této licenci. Má stejné omezení jako v předešlém případě?
Copyright (c) HTML5 Boilerplate

Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of this software and associated documentation files (the "Software"), to deal in the Software without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, sublicense, and/or sell copies of the Software, and to permit persons to whom the Software is furnished to do so, subject to the following conditions:

The above copyright notice and this permission notice shall be included in all copies or substantial portions of the Software.

THE SOFTWARE IS PROVIDED "AS IS", WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND, EXPRESS OR IMPLIED, INCLUDING BUT NOT LIMITED TO THE WARRANTIES OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE AND NONINFRINGEMENT. IN NO EVENT SHALL THE AUTHORS OR COPYRIGHT HOLDERS BE LIABLE FOR ANY CLAIM, DAMAGES OR OTHER LIABILITY, WHETHER IN AN ACTION OF CONTRACT, TORT OR OTHERWISE, ARISING FROM, OUT OF OR IN CONNECTION WITH THE SOFTWARE OR THE USE OR OTHER DEALINGS IN THE SOFTWARE.
Juandev
spenciii:
A chápu-li to dobře, tak pakliže dané objekty upravím, pak je mohu distribuovat(prodávat) pod svým jménem jakožto autor.
To můžete dycky a je jen málo licencí, které by "umožňovali" distribuovat beze jména. Prodávat to asi můžete, taky, ale měl by jste si to celé přečíst, jestli tam nejsou nějaké další podmínky. Já třeba nerozumím co je v tomto kontextu "Foundation".

Joker:
Samozřejmě ale není možné se prohlásit za autora i těch převzatých částí (to neumožňuje autorský zákon).
To nezávisí zas až tak na AZ (AZ je v každé zemi jiný a v některých zemích není vůbec). To závisí na znění licence. V případě, že by někdo šířil dílo pod CC 0 nebo PD, nemusí se uvádět autorství převzatých částí, nicméně podle českého AZ je to považováno za slušnost. To je fakt.

spenciii:
Zase mám pocit, že kopírujete jen část licence. Podle toho co e tady píše, tak to můžete prodávat pod svým jménem, ale musíte dodržet podmínky této licence (které teda nevidím celé).
Jan Tvrdík
Juandev:
Co je Foundation je vysvětleno v první větě prvního příspěvku. Licenční podmínky tady kopíruje celé, jedná se o MIT licenci, která je skutečně takto krátká.
Juandev
Jan Tvrdík:
Foundation is MIT licensed and free to use on anything you'd like. - Asi nejsem tak zdatný v angličtině. Já bych si to přeložil jako "foundation" je licencována MIT a je volná k použití na cokoliv budete chtít.

Juandev:
spenciii:
Zase mám pocit, že kopírujete jen část licence. Podle toho co e tady píše, tak to můžete prodávat pod svým jménem, ale musíte dodržet podmínky této licence (které teda nevidím celé).
Takže se musí ten citovaný text připojit k derivátům.

Jen mi vrtá hlavou co čemu tam říkají sublicence. Znám díla, které mají více licencí, nebo díla, kde se licence mění. Tady to vypadá, že licence zústává pořád ta původní, ale vy můžete přiložit další pravidla, které by asi neměli být v rozporu s tím textem. Ale z tohodle si nemusíte dělat hlavu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: