Autor Zpráva
MaKo
Profil
Zdravím,v poslednej dobe sa roztrhlo vrece s ponukami práce ako C/C++ programátor.
Už sa programovaniu učím nejaký ten rok no nieje to na profesionálnej úrovni.

Preto s chcem opýtať či má zmysel vytvárať web kde budú návody na programovanie atď.


Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Programovanie“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Fisir
Profil
Reaguji na MaKa:
Pokud ty návody budou unikátní, pak asi má. (Příště bez kurzívy.)
Anonymní
Profil *
MaKo:
Kvalitních stránek o programování je v češtině, popř. slovenštině docela málo, takže si myslím že pokud seš schopný sepsat něco z čeho by to začátečník, který v životě neprogramoval pochopil(aspoň částečně), tak to bude velký úspěch. Každopádně pokud chceš dělat návody(protože dost často tyhle návody čtou lidi, co s programování mají absolutně nulové zkušenosti), stálo by za to aby jsi daný jazyk uměl fakt výborně a prostě byl sis stoprocentně jistý, že nebudeš v návodech dělat vyloženě prasárny.. Protože podle mě je mnohem větší průser, když různé návody jsou, ale jsou totálně blbě, než aby žádné návody nebyly..
MaKo
Profil
Tak to teda skúsim a hádam to bude mať úspech.
jenikkozak
Profil
MaKo:
web kde budú návody na programovanie atď.
Bez toho atď. Čím širší záběr si nastavíš, tím těžší bude ho kvalitně obsáhnout. Nesnaž se hned od začátku vytvářet megaprojekt.
Petr ZZZ
Profil
MaKo, odpověď na tvůj dotaz je stejná jako na otázku smyslu jakékoli jiné činnosti: kvalitní práce se prodá sama, nekvalitní šanci na trhu nemá. Pomocí reklamy sice lze tuto souvislost křivit, ale jen v malé míře a ne dlouhodobě.

Zkus se zamyslet nad tím, z jakého důvodu mělo tohle vlákno původně nic neříkající nadpis. Bude-li odpověď „protože jsem lepší vymyslet neuměl“, je otázka, zda máš předpoklady ke psaní srozumitelných návodů. Bude-li odpověď „protože jsem nadpis odflákl“, není vyloučeno, že když se budeš snažit, dobrý návod napsat dokážeš.

Důležitá je schopnost vcítit se do čtenáře, uvědomovat si úroveň jeho znalostí, postupovat od základů ke složitějším věcem, nic důležitého nevynechat. A samozřejmě ovládat obor na vysoké úrovni, což nemusí být jednoduché odhadnout. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0