Autor Zpráva
Lucia15
Profil *
Ahoj moc se mi líbí obrázky z deviantart com například tento obrázek: http://www.deviantart.com/art/horse-72740721 na stránce ale vidím že je tam kód na embeddování obrázku prosím vás znamená to že můžu ten obrázek legálně embeddovať = vložit přes embedd code na můj web a nemusím se ptát autora nebo kupovat licenci? Děkuji mockrát za odpověď Lucia.
Joker
Profil
Lucia15:
můžu ten obrázek legálně embeddovať = vložit přes embedd code na můj web a nemusím se ptát autora nebo kupovat licenci?
Krátká odpověď: Pravděpodobně můžete.

Delší odpověď:
Pro použití samotného toho obrázku třeba na svojí webové stránce je každopádně nutné se zeptat autora.
Existují určité výjimky, například zákon dovoluje si udělat kopii pro svou osobní potřebu (například by asi bylo legální si ten obrázek stáhnout a dát jako pozadí plochy svého soukromého počítače).
Ale pro zkopírování obrázku a vložení na své webové stránky většinou platí, že jen se souhlasem autora.
Nicméně
nakolik jsem to pochopil, ten embed nevloží ten obrázek, ale DeviantArtí aplikaci, která teprve zobrazí ten obrázek (o tom, který obrázek se zobrazí, de facto rozhoduje ta aplikace).
V tom případě potřebujete souhlas DA k použití té aplikace (který je zjevný už z toho, že tam ten kód takhle mají) a DA potřebuje souhlas autora obrázku (který zjevně má, když ho tam autor umístil).

Tzn. podle mého názoru použití toho embedu je legální.
Lucia15
Profil *
Děkuji pěkně tak já to risknu :)
Roman Plencner
Profil
Lucia15:

= pre nekomerčný web/blog môžete legálne zdarma embedovať (niektoré) obrázky aj z fotobanky Getty Images:

http://www.lupa.cz/clanky/fotky-uz-se-nemusi-krast-getty-images-dava-35-milionu-snimku-volne-k-pouziti/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0