Autor Zpráva
rybarada
Profil
Zdravím, mám dotaz: Pokud si na webu stáhnu celý soubor s hotovým např. portálem, vytvořeným někým jiným, upravím v něm nějaký text a nahraju do něj své obrázky, je nějaký problém s autorskými právy? A kdybych chtěl na tom portále vydělávat? Děkuji Adam
okolojsoucí
Profil
Záleží na licenci celého systému či jednotlivých částí / scriptů.
rybarada
Profil
Dík, nevíte, kde stáhnou nějaký portal, kde mohou prodávat různí uživatelé?
okolojsoucí
Profil
Zkus se rozepsat, netuším co máš na mysli.
rybarada
Profil
okolojsoucí:
něco jako třeba fler.cz :)
okolojsoucí
Profil
Pokud hledáš e-shop což je že vystavíš zboží a ostatní od tebe nakupují tak mezi nejslavnější se řadí:
VirtueMart, PrestaShop, Zen Cart, Magento, TomatoCart, OpenCart

Jinak ve VirtueMartu (zda-li to tak ještě může být) lze nastavit oprávnění pro jednotlivé uživatele. Tzn. nastavíš registrovaným že mohou vystavovat své zboží a v tu chvíli již nemáš e-shop, ale „aukční síň“ bez dražby.
rybarada
Profil
okolojsoucí:
Díky moc, to jsem potřeboval. U toho VirtueMartu je nějaké omezení?
(např. Jestli mohu na tom vydělávat za provize ostaních?)
okolojsoucí
Profil
Vaší otázce jsem neporozuměl, ale jelikož se jedná o e-shopové řešení tak musí být licence tohoto produktu nastavena tak aby bylo možné jej využívat komerčně ale i aby bylo možné modifikovat jeho zdrojový kód z důvodu rozšíření i pluginů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0