Autor Zpráva
Debo
Profil *
Ahoj,

zajímal by mě jeden fakt. Když si chci nechat vyplatit peníze z affiliate programu, musím to nějak danit? Vím že se odvádí daň přímo ze zakoupeného produktu jako DPH, takže teoreticky by se výplata danit neměla, nicméně to je jen moje úvaha. Ví někdo, jak tohle chodí? Díky moc..
mlasevic
Profil
Ahoj, danit by se to mělo, pakliže to nesráží srážkovou daní ten, kdo Ti platí provizi. Nicméně affiliate stejně funguje tak, že zatím vždy jsem musel poskytovateli služby vystavit fakturu a na základě této faktury mi byla vyplacena provize - tzn. musím mít ŽL (ikdyž je to malá částka, jde o opakovanou činnost). No a když je faktura, tak se musí i danit :) ... navíc, jak koukám na dotaz, tak si pleteš DPH a daň z příjmu .... a pokud jsem plátce DPH, tak vystavuji fakturu samozřejmě s DPH a toto DPH pak musím odvést.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0