Autor Zpráva
Marcela Chudá
Profil
Dobrý den,
jsem tu úplně nová a moc se v tom zatím nevyznám, ale potřebovala bych poradit. Teď přemýšlím o rozjetí e-shopu se speciálními školními pomůckami pro děti, ale nemám čas na to studovat všechno, co je k tomu potřeba. Než to spustím, musím ještě chodit do práce na plný úvazek, abych se uživila, pak bych si ho stáhla na poloviční a věnovala se i provozu. Tudíž jsem přemýšlela, že bych si koupila nějakou službu, která by mi s těmi počátky pomohla, případně později na začátku i s provozem. Tak jsem hledala a našla jsem www.oxyshop.cz, kde nabízejí kromě hotových e-shopů ke zprovoznění i školení atp. Nemáte s tím někdo zkušenosti? A nevíte, zda by mi poradili i v oblasti prodeje právě těch speciálních pomůcek? Mohli byste mi případně doporučit nějakou jinou službu?
Předem moc děkuji,
Marci
Barbara
Profil
Dobý den,
také uvažuji o e-shopu. Známá mi doporučovala právě Oxy shop. Byla s jejich službami spokojená. Já s nimi zatím zkušenost nemám, ale chystám se tam zavolat, protože si také potřebuji ověřit pár věcí. Třeba se potkáme na nějakém školení. :-) B.
Bubák
Profil
Možná jsem paradoidní, ale kdyby byla vypsaná kurzová sázka s kurzem 1,2 na to, že Marcela Chudá a Barbara je tatáž osoba, tak bych si vsadil.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marcelu Chudou:
Já bych se tedy oxyshop.cz obloukem vyhnul, dle mého názoru jde o velmi neseriózní službu.


Reaguji na Barbaru:
Měla bys nějak doložit, že jsi skutečná osoba, jinak způsobíš Oxy Shopu docela velkou škodu. Poslední zdejší astroturfer si stěžoval na újmu v řádu statisíců.
Marcela Chudá
Profil
Dobrý den Barbaro,
děkuji za odpověď. Možná by bylo fajn, kdybychom se případně spojily a předaly si zjištěné informace. Pokud Chamurappi píše, že jde o neseriózní službu, víc hlav víc ví ;-)
Zjišťuji, že vám tady nemohu poslat žádnou interní zprávu, takže musím e-mail napsat sem: caliope01@email.cz.
Děkuji a budu ráda, když se ozvete!
Marci


Bubák:
Moc tento komentář nechápu, nicméně jsem si jistá, že by jste prohrál.


Chamurappi:
Dobrý den,
děkuji za upozornění. Mohu se zeptat z jakého ohledu, abych věděla, na co si případně dávat pozor?
Jinak by mě docela zajímalo, čím by paní Barbara mohla uškodit, vždyť nenapsala o firmě nic konkrétního, jen že dostala doporučení a že o ní také přemýšlí?
Jsem dost v šoku z těchto reakcí :-O Vůbec je nechápu.
jenikkozak
Profil
Je extrémně nepravděpodobné, že by paní Barbara léta z povzdálí sledovala toto diskusní fórum, aby se do něj v pravou chvíli vložila s ódou na konkrétní firmu. Nemám bohužel přístup do logu, z něhož bych mohl svou domněnku potvrdit, ale jsem si jist, že autor příspěvku podepsaného Barbara není férový člověk.
quatzael
Profil
Marcela Chudá alias Barbara:
Já myslím, že je to totálně zřejmý a naprosto amatérský způsob jak propagovat služby v diskuzích..
To zmiňování školení ?! haha..:o)

Jen tak pro zajímavost datum registrace na zdejší diskuzi:
Marcela Chudá: 4.6.2014 17:30:57
Barbara: 4.6.2014 18:07:55

Ještě by se mohla zkontrolovat IP adresa a je to asi úplně jasný..
Propagovat služby na diskuzích takovými "jakože dotazy" je podle mě sice neetický, ale naprosto běžný..
Ovšem v tomhle vašem podání je to tak amatérský, že je velká pravděpodobnost, že nabízené služby budou podobně amatérské..
Taurus
Profil
Originálně blbý způsob podřezání větve. Další špendlík na nástěnku exot(ů)ických služeb.

Neplánuje někdo tato zábavně-užitečná data z djpw seskupit v nějakém online dokumentu? Samozřemě se strohým podáním fakt, aby to nebylo bráno jako pomluva. Asi bych to i sepsal, ale vyhledat uplynulé „srandakauzy“ by mi dalo zabrat.
Petr ZZZ
Profil
Z nějakého důvodu (který by mohl korelovat s úrovní spamování :-) ji asi nenapadlo, že na diskusi o tvorbě webu bude spam odhalen. Jestlipak přežije támhle ten? — Časem asi smazat nebo nadepsat „Spam na oxyshop“.
Joker
Profil
Marcela Chudá:
Jinak by mě docela zajímalo, čím by paní Barbara mohla uškodit, vždyť nenapsala o firmě nic konkrétního, jen že dostala doporučení a že o ní také přemýšlí?
Tato diskuse tu zůstane a objeví se na slušných pozicích ve vyhledávačích.
Možná část čtenářů dojde k názoru, že OxyShop má skutečně zapálené budoucí zákazníky, kteří se nějakým způsobem dozvědí o příspěvcích odeslaných na diskusi kam doposud nechodili a okamžitě se registrují, aby mohli diskutovat o svém budoucím dodavateli.

Ale většina spíš dojde k názoru, že si OxyShop nechává vyrábět falešné reference v diskusích. Což o serioznosti firmy moc nesvědčí.
Marcela Chudá
Profil
Petr ZZZ
Nenapadlo vás, že je ta informace pro mě důležitá a proto se ptám na více místech?

Pro ostatní: Nemám potřebu Vám cokoliv dokazovat, s paní Barbarou jsme se již spojily přes mail a vidím, že tady se nic nového nedozvím, takže je zbytečné se sem navracet.
Je-li to pro vás tak podstatné, vyžádejte si od adminů IP adresy a uvidíte sami. Mě na tom nezáleží.
Přeji krásný den, pánové!
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
Jestlipak přežije támhle ten?
Koukám, že tam je jen dotaz, nikoliv odpověď, jako tady.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Marcelu Chudou:
IP adresy jsou různé, to ale nic neznamená. Přečtěte si ještě jednou, co píše Joker — lépe to vyjádřit nelze.

Reaguji na Bubáka:
Aktivní moderované fórum je zkrátka aktivní moderované fórum.
Chro
Profil
Zase co jsem si tak vygoglil caliope01 na českých webech, přijde mi jako typická mimibazarnice, ne podvratná osoba kopající za určitý produkt.
Petr ZZZ
Profil
Je divné, že Barbara, která tady předtím nikdy nebyla, se zde zaregistruje, aby hodinu a pět minut po založení vlákna napsala, že sama nemá zkušenost, ale nějaká její známá zkušenost má. Nicméně právě jsem vyzkoušel, jak dlouho trvá, než najde vyhledávač nově založené vlákno, a přinejmenším Seznam to zvládne do hodiny. Čerti vědí, kolik lidí hledá informace o eshopech nebo konkrétně o tom Oxyshopu. Osobně Barbaře ani Marcele nevěřím, bez ohledu na to, jestli to jsou jedna nebo dvě osoby, ale nenapadá mě, jak jí nebo jim podvod opravdu dokázat.
Joker
Profil
ad Chro:
Já ve svém příspěvku netvrdil, že Marcela Chudá je spammer.
Spíš způsob, jakým se tu objevila Barbara byl doposud ve 100% případů modus operandi spammerů.
Joker
Profil
Jedna zajímavost ad Marcela Chudá alias caliope01@email.cz:
www.mojestarosti.cz/poradna/zena/moda-a-obleceni/testovani-odevu-stalebarevnost-pevnost-stabilita-obleceni.html
(plus její druhé vlákno na stejné diskusi).

Modus operandi shodný: Objeví caliope01 a založí téma na hodnocení nějaké firmy. A najednou se vynořují další uživatelé chtiví o té firmě diskutovat.
Takže klasický astroturfing.
Za ten cca měsíc se zdá se naučila ty příspěvky neposílat ze stejného počítače :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0