Autor Zpráva
Snipo
Profil
Ahojte,
s kamarátom chceme založiť fan stránku jednej nemenovanej hry. Bola by na adrese napr. názovhry.sk. Nehrozí nám nič ohľadom autorských práv? Resp. môžeme takúto stránku vytvoriť?
lionel messi
Profil
Snipo:
Nehrozí nám nič ohľadom autorských práv?
Nie som právnik, podľa mňa záleží aj na obsahu, ale keď pôjde o „typickú“ fan stránku, akých je na webe milión, tak je to v absolútnom poriadku. Športovci, speváci, zvieratá, potraviny,… (doplň si čokoľvek, čo môže byť populárne) majú množstvo fan stránok a väčšinu neoficiálnych.
Fisir
Profil
Reaguji na Snipa:
Souhlasím s lionelem messim, jen bych se pozastavil u té domény. Pokud ještě není zaregistrovaná a zaregistruje si ji někdo jiný, než majitel práv ke značce té hry, může mu ji v soudním procesu vzít. Raději bych být tebou zvolil doménu ve stylu piskvorky-fans.cz.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0