Autor Zpráva
janbarasek
Profil
Ahoj,
pracuji na matematickém engine a dělám si těžkou hlavu se správnou typografií a pravopisem - rád bych měl totiž vše (ideálně) perfektně, aby příchozí uživatel mohl mít jistotu kvality. Rozhodně nechci provozovat "amatérský" web plný chyb.

Mohli by jste mi napsat váš první dojem z ukázkové stránky výsledků hledání (počítání)? Tím myslím zejména přehlednost (zda vše je na místě, kde to očekáváte) a použitelnost (jestli je pro vás náročné zjistit výsledek podobného příkladu, nebo i složitějšího a z úplně jiné kapitoly matematiky).

Dělám si hlavu také s uspořádáním prvků. Hlavní sloupec (vlevo) bych chtěl nechat pro hlavní výsledky hledání dotazu a vpravo bych chtěl doplnit další informace, které se mohou hodit, ale nejsou vhodné pro hlavní výdej - tím myslím zejména "slovníček pojmů" (nevím jak ho dobře pojmenovat, napadá vás něco?).

Co se týče LaTeXu, používám vlastní strom na parsování dotazu a přepis do LaTeXu, nicméně nevím, jak zvýrazňovat syntaxi (když si jí necháte odkazem vypsat), existuje pro toto ideálně nějaké hotové řešení v PHP?

Děkuji za všechny tipy a rady. V designu se moc nevyznám a v typografii začínám, takže se budu vaší dobrou radou řídit (pokud nebude nesmyslná).
mimochodec
Profil
"byly použity desetinná čísla" ... děláš si těžkou hlavu právem.

Nerozumím těm statistikám. Co to je za hodnoty?
janbarasek
Profil
mimochodec:
"byly použity desetinná čísla" ... děláš si těžkou hlavu právem.
Ah... nebudu se omlouvat tím, že mám v jazykovém balíčku přes 850 frází, tohle opravím hned. :D

Nerozumím těm statistikám. Co to je za hodnoty?
Asi to smažu, jsou to pomocné mezivýsledky mého parseru, které slouží při výpisu k případnému upřesnění (kdyby došlo k zaokrouhlení, tak to podle těch kontrolních součtů parser zjistí a vypíše informaci, že to nemusí být úplně přesně vypočítané).
Marschmallow
Profil
janbarasek:
Rozhodně nechci provozovat "amatérský" web plný chyb: Mohli by jste
Bychom, byste, by - 5. třída ZŠ

Uspořádání webu se mi líbí. Taky bych bez [#3] nerozuměl těm statistikám.
Trejpa
Profil
janbarasek:
Pokud to není určeno Američanům nebo Australanům, tak bych se u výsledků přiklonil k desetinné čárce místo tečky. Zadávání čísel s desetinnou čárkou také vyrobí něco, co český laik nečeká.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0