Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

dnes ráno som natrafil na menšiu nepríjemnosť na Facebooku, kde mám založenú svoju osobnú stránku s vlastnými fotografiami. Narazil som totiž na vlastnú fotku zverejnenú na cudzej FB stránke bez akéhokoľvek uvedenia zdroja/autora, čo ma dosť nahnevalo. Nemám nič proti zverejneniu s uvedeným zdrojom, ale veľmi mi prekáža takéto „privlastnenie“ vlastného diela, považujem ho totiž za maximálne neférové. Mám právo od admina stránky (kt. fotku bez môjho súhlasu alebo uvedenia zdroja zverejnil) požadovať jej stiahnutie? Ďakujem pekne za odpoveď.
Fisir
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Mám dojem, že tam někde je možnost nahlásit to přímo Facebooku jako porušení autorských práv, ne?
lionel messi
Profil
Fisir:
Mám dojem, že tam někde je možnost nahlásit to přímo Facebooku jako porušení autorských práv, ne?
Na zatiaľ by som sa pokúsil dohodnúť s prevádzkovateľom stránky, ak mám na to právo, myslím si, že Mark Zuckerberg sa mojou fotkou asi zaoberať nebude. obrázok.
Fisir
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Teď si nejsem jistej, jak přesně jsou psaný podmínky Facebooku, ale myslím, že autorská práva ti nikdo sebrat nemůže. Je to asi tak, že autorská práva zůstávají tobě, ale nahráním fotky na Facebook mu dáváš souhlas s tím, aby tu fotku jakkoli využíval. Ale to (opět asi, nejsem právník) neplatí pro krádež obrázku ostatními uživateli. Takže zkus nejdříve vyjednávání, jestli se na tebe vykašle tak vyhrožuj (diplomaticky, samozřejmě) a třeba ho odkaž i sem (spolu s poznámkou, že na něj možná odkážeš).
lionel messi
Profil
Fisir:
Vďaka za rady, adminovi predmetnej stránky som napísal, počkám a uvidím, dám vedieť.
lionel messi
Profil
lionel messi:
Takže som bol nakoniec úspešný, ešte raz ďakujem.
janbarasek
Profil
lionel messi:
Pokud chceš použít přímo hlášení Facebooku, tak musíš dodat věrohodný důkaz, podle kterého bude jasně zřejmé, kdo je skutečný vlastník autorských práv. Kdyby tomu tak nebylo, tak by si každý hlásil co chce. Otázkou spíše zůstává - stojí ti to hlášení za to?
lionel messi
Profil
janbarasek:
Prišiel si trošku po funuse. :-) Viď [#3]

lionel messi:
myslím si, že Mark Zuckerberg sa mojou fotkou asi zaoberať nebude.

a

Takže som bol nakoniec úspešný, ešte raz ďakujem.

čiže: nestojí a situácia bola vyriešená s adminom danej stránky, kt. po upozornení fotku stiahol.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0