Autor Zpráva
PiranhaGreg
Profil
Zdravím, chtěl bych mít na webu hudbu na pozadí (standardně by byla vypnutá, ale šla by zapnout). Přečetl jsem si tady topik Hudba a autorská práva..., který je už bohužel zamknutý a usoudil z něho, že přímé vkládání hudby, ke které nemám práva na šíření je nelegální.

Tak jsem si řekl, že jí tam dám aspoň přes YouTube, který má s vydavatelem uzavřenou smlouvu (na pozadí, že nebude vidět přehrávač). Šlo by to, nebo taky něco porušuji? Já myslím, že je to v pořádku... Třeba na iDNES.cz to tady tak mají (první na co jsem narazil) a ti si asi právní spory hlídají.
LudekBrno
Profil
Pokud je ta hudba na YouTube legálně a pokud je tam oficiálně možnost vložení do dalších webových stránek, tak by v tom neměl být problém. Akorát se může stát, že si to někdo časem rozmyslí a hudbu odstraní. Pak budeš mít tichý web :-)
_es
Profil
PiranhaGreg:
Třeba na iDNES.cz to tady tak mají (první na co jsem narazil) a ti si asi právní spory hlídají.
Tam nie je nič „na pozadí“ - normálne vložené video z Youtube. Ak chceš to video nejako prekrývať iným obsahom, tak to asi nebude v súlade s podmienkami YouTube. Mimochodom, namiesto prehrania videa mi to vypíše: Žiaľ, toto video nie je vo vašej krajine k dispozícii, pretože..., takže aj s takýmto problémom sa môžeš stretnúť.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0