Autor Zpráva
kelvin
Profil
Mám web s databází drobných památek a chci umožnit dalším, aby mohli přidávat památky a k nim fotografie. Jakou použít licenci? Nerad bych v budoucnu dostával upozornění, že někdo chce smazat sto svých fotek.

Pokud je to možné, tak bych rád, aby dané fotky byly dostatečně "volné", aby se případně mohly vkládat do české Wikipedie, nebo je mohly převzít obecní úřady na svůj web, informační tabuli.
Str4wberry
Profil
Nerad bych v budoucnu dostával upozornění, že někdo chce smazat sto svých fotek.

Tomu žádnou licencí nezabráníte.
Petr_
Profil *
Myslim, ze kelvinovi jde o to, aby to stazeni fotek po nem nekdo casem nemohl "vymahat" a nemel s tim zbytecnou praci navic, jenom proto, ze se nejaky uzivatel po par letech "rozmyslel". Pak by mu jen odepsal, ze tehdy souhlasil s nejakou licenci a bylo by to vyrizene.
kelvin
Profil
Petr:
Tak.

Nahráním fotek by uživatel souhlasil s volnou licencí.
rafej
Profil
Ale u některých památek nebo i "obyčejných domů" se může vyskytnout problém i s tím, že může mít námitky i majitel nemovitosti. Bohužel tohle asi kelvin neuhlídá.

Na druhou stranu se to stává dost výjimečně, takže bych to asi neřešila. Jen je dobré na to být eventuálně připraven.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0