Autor Zpráva
bicebs
Profil
Nechcel som zakladať viac tém ktoré by tu zavadzali a na internete som nič nenašiel preto píšem viac otázok naraz.

1.Chcem postupne spraviť dve stránky s úplne odlišným obsahom. K tej neskoršej stránke chcem pristaviť cez gamehosting server nejakej hry. Pre každú stránku chcem spraviť vlastný youtube channel a facebookovu fanstránku.
Po pridaní reklám na stránky a youtube channely je lepšie byť živnostník, mať iba jednu firmu alebo pre každú stránku zvlášť alebo niečo iné? Za predpokladu že by som mal pre každú stránku inú firmu je možné mať tie stránky na multihostingu?

2.Youtube channely :
2,1. Doma používame jedno pripojenie na internet niekedy aj rovnaký počítač a neviem či bude vadiť ak bude niekto u nás dom prezerať moje videá alebo keby niekto klikol na reklamu. Ako tomu zabrániť?

2,2.Ak mi youtube ponúkne spoluprácu tak to môžem prijať neskôr až mi to bude vyhovovať?
2,3.Môžem na natáčanie používať bezplatne moviemaker, fraps a hry ktoré mám zakúpené?

3.Facebook:
3,1.Čo je lepšie fanstránka alebo skupina?
3,2. Bude vadiť ak bude niekto u nás doma prezerať moju fanstránku/skupinu alebo keby niekto klikol na reklamu na fanstránke/skupine? Vadí ak to budú aj oni lajkovať?

Prepáčte že sa pýtam ako hlupák ale chcem dopredu vedieť ako to mám spraviť.
Marschmallow
Profil
bicebs:
Odpovím Ti na všechny otázky: „Nic neřeš, je to jedno“.

1.) Můžeš to mít klidně na jedno IČ. Ano, nevidím problém mít multihosting
2,1.) Ne, vůbec ne... To by pak nebyla svoboda internetu ;)
2,2.) Nevím, tohle jsem nikdy neřešil
2,3.) No, tak jinak - nikdy Ti to nezakazuje.
3,1.) Z mého pohledu fan-stránka a hlavně může mít jedinečnou URL (při 30 a více like)
3,2.) Ne, totéž co bod 2,1.

Doporučuji také další sociální sítě, než jen Facebook. Třeba Twitter a Google+. Určitě bych si o tom všem něco více-hodně nastudoval, protože myslím, že v tom docela dost plaveš...
jenikkozak
Profil
bicebs: „2,3.Môžem na natáčanie používať bezplatne moviemaker, fraps a hry ktoré mám zakúpené?
Marschmallow: „2,3.) No, tak jinak - nikdy Ti to nezakazuje.
Opravdu ne? Já bych spíše řekl, že zakazuje. Průchod hrou je chráněn autorským zákonem. Držitel autorských práv (vývojář či distributor hry) rozhoduje o tom, komu umožní ze hry natáčet videa a komu ne. Může uzavírat dohody s jednotlivci, umožnit nahrávání videí všem, případně (což se dá vnímat jako výchozí stav) to nepovolit nikomu.

bicebs:„2,1. Doma používame jedno pripojenie na internet niekedy aj rovnaký počítač a neviem či bude vadiť ak bude niekto u nás dom prezerať moje videá alebo keby niekto klikol na reklamu. Ako tomu zabrániť?
Marschmallow: „2,1.) Ne, vůbec ne... To by pak nebyla svoboda internetu ;)
Tomu nerozumím. Nějaká „svoboda internetu“ je v tomto kontextu nicneznamenající fráze.
Google se chvástá tím, že dokáže neplatné prokliky odfiltrovat. Pokud ti však zablokuje účet, je zřejmě obtížné jeho rozhodnutí zvrátit. Jak se ukázalo tím, že nejen na této diskusi se před lety začaly množit příspěvky, v nichž si provozovatelé stránek na toto jednání stěžovali.

bicebs: „3,2. Bude vadiť ak bude niekto u nás doma prezerať moju fanstránku/skupinu alebo keby niekto klikol na reklamu na fanstránke/skupine? Vadí ak to budú aj oni lajkovať?
Já jsem bohužel na rozdíl od Marschmallowa nečetl Zuckerbergovo prohlášení na toto téma (stejně bych mu nevěřil) ani jsem neviděl algoritmy Facebooku, proto nemohu odpovědět s takovou rozhodností jako předchozí přispívající.
Myslím si, že na tom nezáleží. Že jediné, čeho by „lajkovači“ u vás doma dosáhli, by bylo to, že by sami danou stránku měli více na očích, ale u ostatních fanoušků by se to zřejmě neprojevilo, zvlášť, pokud by jich bylo více.
bicebs
Profil
Marschmallow, jenikkozak:
1.Niečo som si prečítal o podnikaní a preto som to zamietol takže na výber ostáva živnosť alebo niečo iné.
2,1.Bude stačiť ak na počítači z ktorého budem pridávať videá zablokujem youtube. Nebude vadiť že z rovnakého pripojenia na moje videá bude chodiť napr. brat z notebooku. Ja nechcem aby tam chodil ale on zvykne robiť naschvál.
Joker
Profil
jenikkozak:
Já bych spíše řekl, že zakazuje. Průchod hrou je chráněn autorským zákonem. Držitel autorských práv (vývojář či distributor hry) rozhoduje o tom, komu umožní ze hry natáčet videa a komu ne.
Tuším nějaké soudy na to téma proběhly a výsledek byl, že průchod hrou řídí hráč. Takže dělat screenshoty a videa ze svého průchodu ve své koupené hře je legální.
Ale detaily bych musel dohledat.
bicebs
Profil
Joker:
Ďakujem. To mi ku videám z hry stačí.
_es
Profil
jenikkozak:
([#6] Joker) Z podstaty veci je asi veľký rodiel medzi zobrazením filmu alebo len jeho značnej časti, keďže na film sa spotrebiteľ len díva a počúva ho. Pri hre ide hlavne o interakciu spotrebiteľa s hrou - ak sa niekto pozrie na film s niekým iným, tak ho tým zároveň „skonzumuje“, čo sa pri pozeraní na hráča hrajúceho sa hru povedať nedá.
bicebs
Profil
_es:
Ďakujem.
A čo iné otázky?
jenikkozak
Profil
Joker:
Proběhl ten soud podle českého práva? Bral na to Google ohled? Vím, že na YouTube byla taková videa odstraňována. Google se k této problematice vyjadřuje i na svém webu prakticky ve stejném duchu.
Je možné, že to Google za ten rok přestal řešit. Až do takové míry se o to nezajímám. V případě nějakých problémů se ale dá předpokládat, že Google raději půjde pro něj méně riskantní cestou podobně jako u odstraňování všeho možného, co se komu nelíbí. Potřebuje s Unií vyhrát jinou bitvu (obvinění z monopolního jednání), a proto v takovýchto situací raději vyhoví. Alespoň prozatím.
bicebs
Profil
Môžem spraviť jeden youtube channel pre obe stránky? Niečo ako osobný youtube channel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0