Autor Zpráva
sundrys1
Profil *
Dobrý den,

četl jsem tady hodně článků,ale zatím jsem nenašel odpověd.
Chtěl jsem se zeptat, jestli porušuji authorská práva,když si třeba stáhnu obrázek auta a změním barvu karoserie?

děkuji za odpověd
jenikkozak
Profil
Stažením obrázku a jeho úpravou nic neporušuješ. Ovšem pouze za předpokladu, že takto upravený obrázek nepoužiješ pro jinou než osobní potřebu. V opačném případě potřebuješ souhlas autora toho původního obrazu.
sundrys1
Profil *
jenikkozak:

Chci použít obrázek na úvodní stránku ,kde bude servis nástřik aut a renovace laků ,takže nevím jestli neporušuji authorska práva.
Joker
Profil
sundrys1:
Sám pro sebe si obrázek stáhnout můžete.
Na použití, kde ho uvidí i někdo jiný, je nutný souhlas autora.
LudekBrno
Profil
sundrys1:
Takto bez souhlasu autora nemůžeš. Ale nemyslím, že by byl takový problém vyfotit si vlastní fotku auta a s ní pak můžeš dělat, co libo :-)
Trejpa
Profil
sundrys1:
Chci použít obrázek na úvodní stránku
Máš výslovný souhlas autora obrázku zahrnující komerční využití odvozeniny jeho díla,
nebo byl obrázek autorem někde publikován s licencí k volnému komerčnímu užití a vytváření odvozenin?
• ANO - Potom ho použít můžeš.
• NE - Užitím na veřejné webové stránce porušíš autorský zákon.

authorská
Ach jo.
sundrys1
Profil *
Hmm originalní obrázek jsem našel na jednom autocar forum a nějaký tipek jsi tam vyfotil jeho auto. Takže nevím jestli to je volně použitelné.
Rád bych si vyfotil nějakou fotku ,ale bohužel moc takových aut jsem v životě neviděl.
Bubák
Profil
sundrys1:
nějaký tipek jsi tam vyfotil jeho auto
Z té věty jsem porozuměl jen to, že někdo vyvotil auto. Zkus se obrátit na autora fotky, je docela pravděpodobné, že ti vyhoví, buďto zdarma, nebo za nějakou oboustranně přijatelnou úplatu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0