Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Dobrý den,
omlouvám se předem za možné špatné zařazení topicu.
Chtěl bych se zeptat, jestli jde něco dělat, nebo jestli máte někdo zkušenost s tím, když se jako laik obrátíte na dodavatele webu, necháte ho zaregistrovat doménu a hosting (znáte to, někteří lidé o tom nic nevědí a ani nechtějí), prostě necháte vše na něj a pak třeba po čase, když chcete webovky od někoho jiného se nestačíte divit, protože webmaster se rozhodl, že si domény ponechá? Lze se v tomto případě vůbec nějak bránit, když doména je psaná na něj a doménové jméno je jménem vaší firmy?

Díky.
Taurus
Profil
Poradí ti jiní líp, ale mám pocit, že to jde nějak napadnout. Mně se stalo to samé, ale vystupoval jsem jako dodavatel. Doménu jsem s radostí přenechal zákazníkovi. Mj. i proto, že by tahanice nestála za to.
Pavel Dumbrovský
Profil
No já jsem se s tímto už setkal, když jsem dělal webovky s poršáky. Tam jsme museli změnit název domény kvůli ochranné známce na to "porsche". Ovšem tady nevím nevím.
Joker
Profil
Pokud od něj na tvorbu webu (ideálně i na doménu a hosting) máte fakturu, mělo by to být jednoduché.
Kubo2
Profil
Pavel Dumbrovský:
Je dosť možné, že ak je doménové meno názvom tvojej firmy, dá sa to pokladať za ochrannú známku (podobne ako napríklad to porsche) a na základe toho si doménu vymáhať súdnou cestou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0