Autor Zpráva
bicebs
Profil
Ktoré videá môžem pridávať na svoju stránku? Je napríklad toto vhodné? http://www.fitworkout.eu/trening/vypis_plnytrening.php?clanek=2
Marschmallow
Profil
bicebs:
Všechny, co povolují vložení přes embed kód ;)
bicebs
Profil
Marschmallow:
Čo je embed kód a ako to zistím?
Fisir
Profil
Reaguji na bicebse:
Pod videem klikneš na Sdílet, a pak se překlikneš na záložku Vložit.
bicebs
Profil
Fisir:
Už som na záložke vložiť. Píše tam : <iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/vVJcZv6zHV8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Podľa čoho zistím že to môžem alebo nemôžem pridať na svoju stránku?
Fisir
Profil
Reaguji na bicebse:
Podle toho, jestli se ti ukáže kód pro vložení. Ukázal, takže no problem.
bicebs
Profil
Fisir:
Takže ak tam je ten kód tak to môžem pridať na svoju stránku? A nevadí že som to video pridal cez pridávanie videí v nástrojoch pre tvorbu článkov priamo cez url adresu videa?
Fisir
Profil
Reaguji na bicebse:
Ne. Když autor zakáže vkládání videa, YouTube ho odmítne v embedovaném přehrávači zobrazit.
bicebs
Profil
Fisir:
Takže ak pridám video ktoré autor zakázal pridávať tak sa na mojej stránke nebude dať pozerať?
Jan Kozák
Profil
Fisir:
Když autor zakáže vkládání videa, YouTube ho odmítne v embedovaném přehrávači zobrazit.
Jak se autor doví, že jeho video někdo dal na YouTube? Jak tam změní to nastavení? Autor je ten, kdo video vytvořil, ne ten, kdo ho nahrál na YouTube.

bicebs:
Takže ak pridám video ktoré autor zakázal pridávať
Autor to bohužel ovlivnit nemůže. Pokud by chtěl odstranit video, které na YouTube někdo nahrál jemu navzdory, je to velmi, velmi, velmi těžké. Nikdo z účastníků této Diskuse, tedy člověk, který má jakési povědomí o fungování internetu, si nemůže myslet, že všechna videa na YouTube tam jsou umístěna legálně. Pokud to chceš mít z právního hlediska v pořádku, musíš si zjistit, jaký je původ toho klipu.
bicebs
Profil
Jan Kozák:
Ak by to autorovy vadilo nech sa sťažuje na toho kto to na youtube pridal ja som pridal iba odkaz.
Fisir
Profil
Reaguji na Jana Kozáka:
Uživatel, který video na YouTube nahrává potvrzuje, že k tomu má příslušná práva. Když já poté video embeduji, předpokládám, že tomu tak skutečně je. Neměl by to tedy být problém uploadera?
Jan Kozák
Profil
bicebs:
Ak by to autorovy vadilo nech sa sťažuje na toho kto to na youtube pridal ja som pridal iba odkaz.
Nebo si může jít stěžovat na nádraží. Bude to mít podobný efekt. Pokud jsi takový ignorant, tak si pro web „štípni“ všechno, co není hlídané devítkou. Proč se na to tedy ptáš? Myslíš, že když ti to tu Marschmallow s Fisirem (oba měli v minulosti problémy s dodržováním autorského práva) odkývají, bude tvé počínání v pořádku?

Fisir:
Uživatel, který video na YouTube nahrává potvrzuje, že k tomu má příslušná práva. Když já poté video embeduji, předpokládám, že tomu tak skutečně je.
Žádná dohoda mezi Googlem a uploaderem na to nemá vliv. Tebe (člověka, který chce video embedovat) se vůbec netýká a nemáš z ní co vyvozovat. Nekryje tebe (nýbrž Google).
Pokud sis dosud myslel, že všechna videa na Youtube jsou v pořádku, byla to bláhová představa. Nyní (od 17:58) jsi však informován o tom, že tomu tak není, takže se na to vymlouvat nemůžeš.
Situace je podobná jako u kradených aut z bazaru, byť tam jde o jinou skutkovou podstatu: Autobazar má jistě ve smlouvě uvedeno, že prodejce smí prodávat výhradně auta, která vlastní. Ty si tam v dobré víře vozidlo koupíš. Když se zjistí, že to auto bylo kradené, seberou ti ho a vrátí původnímu majiteli. I navzdory tomu, že se budeš ohánět libovolným dokumentem mezi prodejcem a bazarem.
Pokud dílo využíváš a máš z něj nějaký prospěch, měl by sis zjistit, jaký názor má na využití svého díla autor. V opačném případě se může stát, že budeš porušovat autorský zákon a parazitovat na cizím produktu. Nijak ti nepomůže, že paralelně s tím, kdy se autor bude snažit vypořádat s tebou, poběží i spor s uploaderem a Googlem.
Fisir
Profil
Reaguji na Jana Kozáka:
Samozřejmě jsem si nemyslel, že všechna videa jsou na YouTube legálně. Děkuji ale za objasnění a omlouvám se za nepravdivá tvrzení.
bicebs
Profil
Jan Kozák:
Ďakujem za upozornenie.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0