Autor Zpráva
bicebs
Profil
Na svoju stránku chcem pridávať fanstránky pre hry. Čo môžem a čo nemôžem pridať z iných fanstránok a oficiálnych webov. Potrebujem napríklad informácie o serveroch datadyskoch samotných hrách módoch ...
Úprava:
Na tie fanstránky chcem pridávať len informácie ako žáner hry napríklad MMORPG rok vydania alebo informácie prepísané vlastnými slovami napríklad informácie o serveroch datadyskoch samotných hrách módoch a ďalších veciach.
Jan Kozák
Profil
Žánr, rok vydání a další podobné vlastnosti hry se nedají považovat za autorské dílo. S jejich použitím si nemusíš dělat starosti. Recenze jsou také bezproblémové. Pokud je napíšeš ty sám nebo bude jejich autor souhlasit s tím, abys je vystavil na svém webu, je to naprosto v pořádku.
bicebs
Profil
Jan Kozák:
Ak informácie z inej internetovej stránky(napríklad krátky popis samotnej hry alebo datadisku) napíšem svojimi slovami tak tam musím dať aj zdroj? (Musí to byť odkaz?) A ip adresy serverov?
lionel messi
Profil
bicebs:
Ak informácie z inej internetovej stránky napíšem svojimi slovami tak tam musím dať aj zdroj?
Áno.

A ip adresy serverov?
Nie.
Jan Kozák
Profil
bicebs:
To se bohužel nedá tak snadno určit. Neměl bys ukázku takového zdrojového textu a toho, co z něj sepíšeš? Podstatné totiž je odpověď na otázku, zda se vůbec jedná o autorské dílo. Ne každý text je totiž podle autorského zákona chráněn.

Odkazů se ale určitě neboj. Je sice fakt, že odkázáním na jiný web si „ředíš“ Pagerank, ale ten není jediným kritériem hodnocení stránek ve vyhledávání. Vyhledavače zřejmě hodnotí i to, jak daná stránka odkazuje na autoritativní weby. Navíc je to součást bohatého obsahu, tvá stránka tak bude zajímavější nejen v očích vyhledavačů, ale i čtenářů.
Str4wberry
Profil
Z oficiálních webů je často možné kopírovat cokoliv. Tvůrci her jsou obvykle rádi, že někdo fanstránku dělá. Někdy přímo nabízejí propagační materiály (videa, screenshoty, texty, presentace, loga, grafiku ve vysokém rozlišení apod.) pro herní novináře a tvůrce fanstránek.
bicebs
Profil
Jan Kozák:
Ten stručný popis hry by mal vyzerať asi ako na tejto stránke :http://www.abcgames.sk/?p=hry_zobraz&id=11331
A hardwarové požiadavky na hru môžem kopírovať?
Str4wberry:
Ako spoznám že práve tie logá a iné materiály môžem použiť na svojej stránke tak aby som neporušil autorské práva?
Keeehi
Profil
bicebs:
Ako spoznám že práve tie logá a iné materiály môžem použiť na svojej stránke tak aby som neporušil autorské práva?
Naprosto jednoduše. Buď je to u nich napsané a pokud ne, tak se vždy musíš zeptat autora.
bicebs
Profil
Keeehi:
Ďakujem.
Už len posledná otázka :

bicebs:
A hardwarové požiadavky na hru môžem kopírovať?
Jan Kozák
Profil
Hardwarové požadavky se nedají považovat za výsledek tvůrčí činnosti autora. Autorský zákon se proto na ně nevztahuje.

Spíše by ses měl zamyslet nad významem překopírování dostupných dat z webů výrobce, co bude mít uživatel z toho, že si tisíckrát kopírované informace přečte právě na tvém webu. Hnací silou „fanstránek“ je poskytování nového obsahu, ne všude omílaných dat.
bicebs
Profil
Jan Kozák:
Na svojich fanstránkach chcem mať základné informácie pre ľudí ktorí chcú začať hrať nejakú hru a nevedia si vybrať. Neskôr chcem pridať aj iné informácie napríklad nie recenziu to je príliš dlhé(na MMO hry) ale "First look" videá tie by mali byť vlastné ale zatiaľ nemôžem nakrúcať.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0