Autor Zpráva
známka
Profil *
Dobrý den,
koupil jsem dvouslovnou doménu, kde jsem přidal mezi slova pomlčku
nicnic.cz -> nic-nic.cz

Firma mě napsala, že jsem porušil jejich ochrannou známku.

Chtěl bych poprosit o radu, zda to je ,,pravda" a
jak je možné tento problém řešit.

Určitě nejsem první případ,
předem moc děkuji za radu a případné řešní..

1) a) Kde je všude ochranná známka platná?
Kdybych doménu přusnul třeba na amercký, ruský, atd.. hosting? mimo ČR, EU?
b) kdybych to dal na cizí zemi, neplatí pro mě ale zákony ČR když jsem čech?

2) Četl jsem, že pokud mám jinný nenapodobitelný obsah jako oni, tak to je v ,,pořádku"?

Děkuji všem za rady!

3)
Davex
Profil
známka:
1) a) Kde je všude ochranná známka platná?
To se dá najít v databázi ochranných známek na Úřadu průmyslového vlastnictví.

b) kdybych to dal na cizí zemi, neplatí pro mě ale zákony ČR když jsem čech?
Pro domény .cz především platí pravidla registrace doménových jmen odkud cituji:
21. ODPOVĚDNOST ZA ŠKODU
21.1. Držitel bere na vědomí, že Doménové jméno, jeho registrace nebo užívání mohou porušovat práva třetích osob k jiným Doménovým jménům, ochranným známkám, obchodním značkám, jménům, obchodním firmám, nebo právní předpisy týkající se nekalé soutěže, ochrany osobnosti apod. Držitel podáním žádosti o registraci Doménového jména potvrzuje, že s vědomím možného porušení uvedených práv a právních předpisů vyvinul veškeré úsilí, aby zajistil, že registrované Doménové jméno nebude tato práva a právní předpisy porušovat. Držitel není oprávněn Doménové jméno užívat, či umožnit jeho užívání k účelům, které jsou v rozporu s právními předpisy či právy nebo oprávněnými zájmy třetích osob.


2) Četl jsem, že pokud mám jinný nenapodobitelný obsah jako oni, tak to je v ,,pořádku"?
Kde jsi to četl? Hodně velkých hráčů o své domény přišlo. V poslední době třeba o doménu „SběrBaňk.cz“.
známka
Profil *
Davex:
Moc děkuji za reakci :)

21.1. Držitel bere na vědomí, že Doménové jméno, jeho registrace nebo užívání mohou porušovat práva třetích osob k jiným Doménovým jménům, ochranným známkám, obchodním značkám, jménům, obchodním firmám, nebo právní předpisy týkající se nekalé soutěže, ochrany osobnosti apod. Držitel podáním žádosti o registraci Doménového jména potvrzuje, že s vědomím možného porušení uvedených práv a právních předpisů vyvinul veškeré úsilí, aby zajistil, že registrované Doménové jméno nebude tato práva a právní předpisy porušovat.
Když si zaregistruji danou doménu nic-nic.cz třeba v rusku, kde ochranná známka není, tak by to mělo být v pořádku ne?
V příkladu: Jsem třeba rus a chci koupit doménu cz. ,, Kouknu se" do registrovaných značek v rusku, tam není tak jí koupím.
Mě přeci nemusí ,,zajímat" že to je koncovka pro čr, kde je v našem případě ta známka registrována..

předpisů vyvinul veškeré úsilí, aby zajistil, že registrované Doménové jméno nebude tato práva a právní předpisy porušovat.
Když to úsilí vyvinul, ale nezjistil...

Držitel není oprávněn Doménové jméno užívat, či umožnit jeho užívání k účelům, které jsou v rozporu s právními předpisy či právy nebo oprávněnými zájmy třetích osob.
Když jej nebudu užívat, ale pouze vlastnit.
Vložím tam třeba jen prázdný/bílý index bez obsahu a zdrojového kodu.

Děkuji :)
Keeehi
Profil
známka:
Když jej nebudu užívat, ale pouze vlastnit.
Vložím tam třeba jen prázdný/bílý index bez obsahu a zdrojového kodu.
>
Děkuji :)

To je asi horší než tam mít obsah zabývající se něčím úplně jiným než ta původní stránka. Ono jde hlavně o to, zda té druhé stránce chcete škodit nebo ne. Když je to náhoda ve schodě jmen, pak s tím nemůžou nic dělat. Takový případ byl třeba s doménou nissan.com. Uzi Nissan si během let postupně zakládal rúzné společnosti v kterých se vyskytovalo jeho příjmení. No a pak si jednoho dne zaregistroval doménu nissan.com na které nabízel opravy počítačů, zřízení inerntau a podobné věci. Samozřejmě po několika letech chtěla automobilka nissan tu doménu z pochopitelných důvodů pro sebe, tak s tím šla k soudu. Soud však prohrála jelikož Uzi si tu doménu nekoupil a té automobilce škodil nýbrž čistě náhodou pro svoji osobní potřebu.
Takže když se oni zabývají například pečením a prodejem dortů a vy se na svých stránkách budete zabývat rybolovem, neměl byste s tím mít problém. Vy se totiž nesnažíte jejich potencionální zákazníky uvést v omyl že vy jste oni a tím na nich parazitovat.
známka
Profil *
Keeehi:
Jedná se přesně třeba o domény:
monty-rich.cz Ochranné známky

bohemia-sekt.cz Ochranné známky
Ta bohemia sekt, má třeba i textovou ochranou známku.

Pokud tedy vložím na web jiný obsah třeba pro truhlárnu, tak by to mělo být v pořádků, ne?

A pomohlo by ještě, třeba dát ještě domény do cicziny, kde ochranou známku nemají?
aDAm
Profil
doménu do ciziny nepřevedeš, max hosting

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0