Autor Zpráva
petr 6
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat na jednu věc.

Jakou formou stačí nebo je nutno dát souhlas s použitím obrázku na webové stránce? Stačí souhlas prostřednictvím e-mailu? (Předpokládejme, že odesílatel e-mailu je autor, resp. držitel autorských práv.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na petra 6:
Předpokládejme, že odesílatel e-mailu je autor
Což není průkazné, pokud ta zpráva není digitálně podepsaná. E-mail si můžeš poslat sám sobě z libovolné adresy.

Souhlas s použitím obrázku není speciální formalita, nad kterou by bděla nějaká osvícená komise pro dodržování autorských práv, je to vcelku obyčejná smlouva mezi dvěma stranami. Platí stejná pravidla, jako u všech smluv – v praxi tedy jakýsi mix důvěry, prokazatelnosti a ochoty bojovat za domluvená pravidla. Mohou existovat i nepsané a nepodepsané smlouvy, ale v případě sporu se těžko prokazují.

Pokud ti autor naznačí, že ti souhlas dává, ale udělá to způsobem, který nemůžeš prokázat, mohl by teoreticky později říkat, že ti souhlas nedal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0