Autor Zpráva
Monkeys
Profil *
Kedy je podla vas stranka duplicita originalu?

Ak je na prvy pohlad farebne aj priestorovo rovnaka ako original,
alebo ak ma rovnaky HTML kod ako original.

Pretoze ak niekto spravi program napr. JS slider na prelinanie obrazkov
a niekto iny okopiruje presne ten isty princip len s inym JS kodom tak to je duplicita alebo nie?

Takto sa otom asi mozme bavit donekonecna :)

Vdaka za vas nazor
M.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Monkeyse:
Nerozumím otázce. Proč bych měl vůbec posuzovat, jestli je stránka jako celek duplicitou?
Pokud má okopírovaný vzhled, pak řeknu, že má okopírovaný vzhled.
Pokud má okopírovaný kód, pak řeknu, že má okopírovaný kód.
Obojí může být porušením autorských práv.
Monkeys
Profil *
Chamurappi:

No, opytam sa inac ak ty ako vyvojar vymyslis neaky JS kod a niekto iny ti tento kod okopiruje ale pozmeni iba urcitu cast.
Povazoval by si to stale za svoje dielo a hlasil by si sa ktomu?
Asi by to moc neobstalo pretoze sa to asi neda niako dokazat.
lionel messi
Profil
Monkeys:
Autorský zákon chráni pôvodné dielo a všetko, čo vzniklo odvodením pôvodného diela. Práve tu vzniká problém pri dokazovaní na súde, do veľkej miery závisí aj na šikovnosti právnikov.

Odporúčam film Flash of Genius, kde počas procesu obhajoba argumentuje, že patent nie je dielom žalobcu, keďže len zlepil existujúce. Ten zase odpovedá tak, že zoberie knihu od Dickensa, číta z nej slovo za slovom a pýta sa, či Charles Dickens vymyslel každé slovo z nej a či napriek tomu, že len zlepil existujúce predsa len nie je jej autorom.

Povazoval by si to stale za svoje dielo a hlasil by si sa ktomu?

Viem, že otázka bola mierená na Chamurappiho, ale odpoviem za seba: Záležalo by na konkrétnej situácii. Jeden JS slider by som určite neriešil (nestál by mi za to), ale okopírovanie zložitejšej aplikácie (napr. hry) by mi prekážalo.
Monkeys
Profil *
lionel messi:
Autorský zákon chráni pôvodné dielo a všetko, čo vzniklo odvodením pôvodného diela.

Tato odpoved mi uplne staci.

Jeden JS slider by som určite neriešil (nestál by mi za to), ale okopírovanie zložitejšej aplikácie (napr. hry) by mi prekážalo.
Tomu uplne rozumiem a suhlasim.

M.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0