Autor Zpráva
WebovyAmater
Profil *
Dobrý den, či ahoj,
mám otázku zda můžu obrázek vyfocený v (zakoupené) hře, použít při tvorbě webdesignu (pozadí, nebo jeho části na části webu). Stahují se na něj nějaká práva pro tvůrce hry?
Předem děkuji za odpověď :)
Martin2
Profil *
WebovyAmater:
Stahují se na něj nějaká práva pro tvůrce hry?
V podstatě veškerá práva budou patřit tvůrcům nebo vydavatelům hry. Zveřejňování screenshotů a videí ze hry za účelem její samotné prezentace ale bývá považováno obvykle za fair use. Pokud by se web týkal také výhradně dané hry, tak by možná nemuselo dojít k žádnému problému. Podrobnější info zkus hledat na webu vydavatele.
Jan Kozák
Profil
Princip fair use není u nás aplikovatelný, jedná se o prvek z amerického práva. V České republice je jeho ekvivalentem díl 4 autorského zákona, Výjimky a omezení práva autorského. Obávám se, WebovyAmatere, že tvé zamýšlené využití nespadá pod žádnou z jeho výjimek. Budeš se muset obrátit na vydavatele.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0