Autor Zpráva
Demoniak
Profil
Dobrý večer, hledal jsem všude ale asi málo, tak se zeptám tady.
Existují nějaký vzor podmínek využívání webu? nechci to jen okopírovat, ale vytvořit si z toho jakousi šablonu a dovyplnit chybějící údaje (cookies,schraňování dat,využití os. údajů k registraci a přihlášení na web).

Resp. pokud by nebyly, byl by někdo ochoten mi tyto podmínky dát k dispozici jako vzor? Nechci to někde protiprávně kopírovat z webu.

Předem díky za odpověď.
Str4wberry
Profil
A je potřeba něco takového na webu mít? Bude to někoho zajímat?
ProbablyYes
Profil
Str4wberry:
Zajímat to lidi určitě bude, i když třeba minimum.

Spíš bych uvedl otázku, zda v případě jejich porušení má majitel webu možnost, jak se o ně právně opřít, nebo zda je to obecně považováno za souhrn pravidel, která by byl majitel webu rád, kdyby lidi dodržovali, ale prakticky nejsou k ničemu, než k záplatování děr v systému.
Jan Kozák
Profil
Demoniak:
Univerzální podmínky nejsou; píší se na míru konkrétnímu projektu a jeho provozovateli. Jiné podmínky bude mít e-shop, jiné diskusní fórum, jiné má Str4wberry u komentářů na svém webu. Jiné podmínky máme my, jiné konkurence… Pro jejich sepsání se obrať na právníka. Okopírovaný dokument z jiného projektu či nějaký text sepsaný webovým vývojářem, ti asi moc nepomůže.
ProbablyYes
Profil
Zdravím,

rád bych navázal na svůj dotaz ohledně podmínek použití webu.

• Jsou podmínky použití právně vymahatelné?
• Pokud ano, jak daleko může majitel webu zajít? (Pokud správně chápu, například Apple zakazuje odkazování na své stránky hlouběji, než na úvodní stranu)
• Jak snadno musejí být návštěvníkům přístupné? Pokud - jak je tomu ve většině případů - se musí návštěvník prokliknout z úvodní strany někam dál, zároveň je zatím nezná a tak se nemůže rozhodnout nesouhlasit (tedy ze stránek odejít) a zároveň splňuje úryvek jako „Prohlížením těchto stránek souhlasíte s...“

Děkuju každému za případné osvětlení záležitosti. Mě osobně se o této „problematice“ nedaří cokoliv najít.

Moderátor juriad: Přesunuto sem z nového vlákna.
Marek Prokop
Profil
ProbablyYes [#5]: Každá smlouva je teoreticky vymahatelná pouze tehdy, jestliže s ní všechny strany prokazatelně a dobrovolně souhlasily, není v rozporu s platnými zákony a mj. není v rozporu s dobrými mravy, ať už to znamená cokoli. Prakticky je pak smlouva vymahatelná tehdy, jestliže splňuje výše řečené a navíc jste reálně schopen ji vymoci :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0