Autor Zpráva
Slavomír Kollert
Profil
Zdravím!

Předem se omlouvám, pokud jsem téma zařadil do špatné kategorie.

Již delší dobu mně trápí jeden problém. Provozuji soukromý upload/download server (něco jako online flashdisk). Ale vždy při kliknutí na stahování (ověření uživatele, CAPTCHA a dalších) se mi vygeneruje hash stránka přes kterou se pak začne automaticky stahovat soubor. Nějakou dobu to fungovalo a pak z ničeho nic začal Google Chrome hlásit všem uživatelům hlášku: "Web, na který se chystáte přejít, obsahuje škodlivé programy"... Hlásí mi toto u všech souborů i když vím 100% že soubory nejsou virem napadeny (kontroluji to manuálně přes Avast, na jiném zařízení i přes Eset a na serveru je nahozený automatický antivirus (neznám název, ani funkci, ten nemám na starosti). Nevíte někdo, co by ses tím dalo udělat?

Děkuji všem za odpověď a přeji hezký den :)

edit: Pokud i přesto kliknu, že chci na web pokračovat a soubor se stáhne, tak na konci stahování mi to napíše, že soubor Chrome zablokoval a musím ještě kliknout na Obnovení souboru..
jakre
Profil
Slavomír Kollert:
Zřejmě to Googlu někdo nahlásil a ten to pak zablokoval.

"Nežádoucí software je spustitelný soubor, jehož chování je klamné nebo neočekávané, případně negativně ovlivňuje prostředí počítače nebo prohlížeče, například neoprávněně mění domovskou stránku nebo jiné nastavení prohlížeče." - trvdí Google.
Slavomír Kollert
Profil
jakre:
Co se s tím dá dělat?

Dělá to jakýkoliv soubor i fotografie, textové soubory cokoliv. Žádný ze souborů neovlivňuje prostředí počítače ani prohlížeče. Nemění nic. O všech souborech, které tam jsou mám 100% přesvědčený, že jsou čisté! :)
jakre
Profil
Slavomír Kollert:
z ničeho nic začal Google Chrome hlásit všem uživatelům hlášku

A v ostatních prohlížečích to funguje?
Xanomes
Profil
jakre:
Zřejmě to Googlu někdo nahlásil a ten to pak zablokoval.
Nebo to Google zablokoval sám, ani bych se tomu nedivil.

A v ostatních prohlížečích to funguje?
I kdyby, Google je teď majoritní prohlížeč (zdroj) a většina uživatelů při tomto varování opustí stránku.

Slavomír Kollert:
Dělá to jakýkoliv soubor i fotografie, textové soubory cokoliv. Žádný ze souborů neovlivňuje prostředí počítače ani prohlížeče.
Pokud začne stahování automaticky, Google to tak může vnímat. Možná pomůže vyžádat si přehodnocení Googlem zde.
Keeehi
Profil
Pomohlo by vidět ten problém reálně.
jakre
Profil
Xanomes:
Možná pomůže vyžádat si přehodnocení Googlem zde.

On ale nepíše, že by mu to zablokovali z důvodu phisingu. V případě problému tazatele je dobré postupovat podle tohoto návodu.

Stahování bude asi nutné nějak upravit a následně podat žádost o kontrolu (z tohoto zdroje cituji: "Po vyčištění webu a odeslání žádosti o kontrolu systémy Google zkontrolují, zda váš web neobsahuje malware nebo nežádoucí software. Pokud žádný takový obsah nenaleznou, upozornění bude z webu odstraněno.").

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0