Autor Zpráva
Chadas
Profil
Mám vektorový obrázek který jsem kdysi vytvořil. Jeho kopii v bitmapovém formatu používá konkurence i přes mé upozornění aby to stáhli. Dá se s tím něco dělat? Má cenu se obrátit na právníka?
anonymníí
Profil *
Na právníka se obrátit můžeš vždycky. Jestli to má cenu, si musíš spočítat sám - tvůj čas, tvoje peníze, ušlý zisk/škoda z používání obrázku konkurencí. Pokud myslíš, že ti to nahradí to, co na konkurenci můžeš vysoudit, směle do toho.
Chadas
Profil
anonymníí:
Ono tady skoro ani nejde o peníze alo o princip. I po upozornění na porušení autorských práv je dotyčný přesvědčený, že může všechno. Proto bych ho dal nejradši k soudu aby věděl, že se to nedělá. V podstatě mi bude stačit když bude muset uhradit soudní náklady. Pro výstrahu. To, že s tím ztratím nějaký čas bych vcelku neřešil. Pokud bude muset uhradit alespoň soudní výlohy, bude to taková malá satisfakce :)
anonymníí
Profil *
Chadas:
V podstatě mi bude stačit když bude muset uhradit soudní náklady. Pro výstrahu. To, že s tím ztratím nějaký čas bych vcelku neřešil. Pokud bude muset uhradit alespoň soudní výlohy, bude to taková malá satisfakce :)
V tom případě neváhej, vyhledej nejbližšího právníka a domluvte se na dalším postupu. Podání žaloby určitě podpoří, je to přeci jeho obživa a čím více soudních procesů, tím lépe.
ťululum
Profil *
Chadas:
Jen je nechte, ať si kradou.
Marek Prokop
Profil
Když to dělá konkurence, dobrý právník z toho možná dostane víc než jen náhradu za autorská práva.
Amunak
Profil
ťululum:
Ten odkazovaný článek je sice hezký, ale zabývá se problémem kopírování celých webů nebo jejich textů, ne využíváním obrázků bez souhlasu vlastníka práv. Zatímco okopírovaný web nebo článek typicky samy od sebe potopí už vyhledávače, obrázek (který by jinak třeba mohl být šířen za zisk pro autora) takhle někdo využívá a těží z toho. Žádná přirozená obrana neexistuje.

Chadasovi bych pak taky doporučil, ať se obrátí na právníka. Nějakou základní konzultaci zabývat se tím / nezabývat se tím nejspíš dostaneš i zdarma.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0