Autor Zpráva
Petr_D
Profil
Zdravím vespolek.

Rád bych znal váš názor na otázku, kdo je zodpovědný za obsah video reportáže. Natočím rozhovor, respondent v něm uvede nepravdivé údaje.
Zodpovědnost nese on. Otázkou je zda já, jakožto majitel a provozovatel stránek, též.
Děkuji.
midlan
Profil
Nejsem právník, ale pokud sám víš, že co řekl je lež, nezveřejňoval bych tu reportáž. IMHO pak by se to mohlo brát jako napomáhání pošpinění toho subjektu o kterém lže.
Petr_D
Profil
Je to asi opravdu otázka pro právníka a případné problémy k vůli svému nevýdělečnému webu si raději odpustím. midlan díky za názor.
úsměv
Profil
Já bych tam pro jistotu pripsal ze nerucim za pravdivost informaci.
Lonanek
Profil
Super nápad. To už tam rovnou můžete napsat "Uveřejním každou blbost a lež".
LudekBrno
Profil
Petr_D:
Obecně má jako vždycky první zodpovědnost osoba poskytující informace. Teprve až v dalším kroku osoba, která informace zprostředkuje. Takže pokud budeš schopen poskytnout úřadům informace o osobě, která informace sdělila a pokud nelze předpokládat, žes mohl vědět, že jsou nepravdivé, tak bys měl být mimo případný postih.
Petr_D
Profil
Děkuji za názory.

LudekBrno Ano, takto bych si to představoval. Děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0