Autor Zpráva
FBneználek
Profil *
Zdravím,
jsem v Facebooku začátečníkem a tak bych měl několik otázek k následující problematice.
Na své jméno mám vytvořený osobní účet JA a na něm vytvořenou firemní stránku FIRMA.
Otázky:
1. jde oslovovat přátele jménem stránky FIRMA a né osobním účtem JA (tzn. budu viděn jako přítel FIRMA a né JA)?
2. obdobně, jde přijímat přátele jménem stránky FIRMA a né osobním účtem JA?
3. když začnu nějakou fb stránku sledovat, nové příspěvky se mě začnou zobrazovat v Kanálu stránek (což samozřejmě chci). Jde natavit email notifikaci, že tam je nějaký nový příspěvek?
4. když nějakou novou fb stránku označím To se mě líbí jako stránka FIRMA, začnou se mě nové příspěvky zobrazovat v Timeline osobního účtu JA (aspoň si to myslím). Jde nastavit, aby se nový příspěvek zobrazil na Timeline FIRMA a né na Timeline osobním JA?
5. jde nastavit, od kterého přítele se příspěvky na Timeline mohou zobrazovat a od kterého ne ?

Děkuji mnohokrát za odpověď
mckay
Profil
FBneználek:
1. jde oslovovat přátele jménem stránky FIRMA a né osobním účtem JA (tzn. budu viděn jako přítel FIRMA a né JA)?
Nikoliv. V přátelích můžete mít reálné lidi, nebo účty pro lidi, které si pojmenujete jménem Vaší firmy. Ovšem to později zmíněné je v rozporu s pravidly užívání Facebooku a v případě, že takový profil někdo nahlásí (což lze velmi snadno), bude zrušen.

Vaši přátelé uvidí ve svých přátelích profil, se kterým se spřátelili.

2. obdobně, jde přijímat přátele jménem stránky FIRMA a né osobním účtem JA?
Asi vizte výše - stránka FIRMA by neměla mít možnost přijímat přátelství, nebo ho požadovat. Pokud je založena v souladu s pravidly užívání FB, samozřejmě.

3. když začnu nějakou fb stránku sledovat, nové příspěvky se mě začnou zobrazovat v Kanálu stránek (což samozřejmě chci). Jde natavit email notifikaci, že tam je nějaký nový příspěvek?
A chcete tu notifikaci nastavit pro sebe, nebo pro člověka, co sleduje Vaši stránku / Váš profil? Druhé zmíněné je opět problematické, první lze nastavit v Privacy Shortcuts > See More Settings > Notifications > Email > Posts on your timeline a nastavit na On.

Alternativně, pokud chcete pouze pro konkrétní lidi / stránky / příspěvky posílat notifikaci, mělo by jít přidat lidi do Close friends nebo něčeho na způsob Favorite pages / groups a nastavit email notifikaci pouze pro tyto skupiny.


4. když nějakou novou fb stránku označím To se mě líbí jako stránka FIRMA, začnou se mě nové příspěvky zobrazovat v Timeline osobního účtu JA (aspoň si to myslím). Jde nastavit, aby se nový příspěvek zobrazil na Timeline FIRMA a né na Timeline osobním JA?
Zde si odpovědí nejsem zcela jistý a snad se najde někdo kdo s tím má více zkušeností, ale myslím si, že se příspěvky budou zobrazovat na timeline Vašeho normálního profilu a nevím, zda to lze nastavit. Co je ale důležitější je to, že pokud dáte na něco "To se mi líbí" jako firma, bude to vidět u profilu stránky FIRMA, jako "Této stránce se líbí". Já osobně to takto chápu například jako "Tato stránka doporučuje" - a proto by bylo dobré se nejprve pořádně zamyslet, jestli pro Vás má smysl dávat "To se mi líbí" jako stránka.

5. jde nastavit, od kterého přítele se příspěvky na Timeline mohou zobrazovat a od kterého ne ?
Rozhodně. U přítele na profilu je v pravém dolním rohu záhlaví možnost vybrat "unfollow" nových příspěvků - potom se zobrazovat na timeline nebudou.
FBneználek
Profil *
mckay:
Moc děkuji za odpověď, přesto to jěště trochu projdu, motám se v tom už několikátý den a peru se stále mezi osobním účtem JA a stránkou FIRMA.

RE1 a 2: OK, chápu ... takže když si mě chce někdo přidat do přátel jako FIRMA BLABLA, je to v podstatě osobní profil. V tom případě pak veškeré požadavky jako žádost na přátelství/přijmutí přátelství jsou realizovány jménem osobního profilu pojmenovaného FIRMA BLABLA. Je to tak? V případě oslovování dalších FIREMNICH stránek to je asi nejlepší řešení (například chcete-li sledovat informace o určitém okruhu produktů, aj.)

RE3: sledování příspěvků, v mém případě chci sledovat příspěvky a to na - v uvozovkách - FIREMNICH stránkách, takže na dané stránce dám Sleduji->Výchozí a ještě nastavím Sleduji->UPOZORNĚNÍ: Všechny příspěvky .
V tom případě se mě nové příspěvky zobrazují v Kanálu stránek (paráda, to chci), ale bohužel mě stále nechodí notifikace o novém příspěvku do emailu (a to chci). Také nechci, aby sledované příspěvky v Kanale stránek se zobrazovaly i na mé osobní Timeline. Trochu pokusničím s nastaveníma Sleduji a To se mě líbí jako stránka, takže přesně nevím, které nastavení to ovlivňuje.
Jednoduše řečeno, chtěl bych, aby na mém osobním Timeli se zobrazil pouze příspěvek Přátel, Přátel přátel a tím to hasne (samozřemě sponzorovaných, které asi nejde potlačit). Tzn. žádné příspěvky ze stránek, které sleduji (ty ať jsou jen v Kanále stránek) nebo které jsem označil To se mě líbí jako stránka (viz RE4).

RE4: označení To se mě líbí jako stránka. Na to odpovídáte, že přípěvky na takto označené stráce se prostě budou zobrazovat na mé osobní Timeline. Zkoušel jsem na stránce nastavit souběžně Sleduji a To se mě líbí jako stránka, a když jsem pak nový zobrazený příspěvek na své Timeline označil jako Nechci zobrazovat na své Timeline, daný příspěvek opravdu zmizel z mé Timeline, ale zároveň i z Kanálu stránek, takže se to asi trochu bije. Ano, máte pravdu, při označení To se mě líbí jako stránka se v profilu stránky FIRMA zobrazují označené stránky. Asi máte pravdu, rozhodnout se, proč označovat jiný profil To se mě líbí jako stránka? Pak se ale má firemní stránka FIRMA nebude přednabízet na příslušné stránce.

RE5: Bohužel na dané FIREMNI stránce další jiné tlačítko Sleduji (jako je to například u osobních účtů/přátel) nenašel. V tomto případě ale asi řešíme tento problém v bodě 3 a 4.

6. Ještě jeden dotaz, jde tedy nějak nastavit, aby se příspěvek na jine stránce FIRMAXXX zobrazoval automaticky na Timeline mé stránky FIRMA?

Asi bude opravdu nejlepší nastavit na stránce jen Sledování do Kanálu stránek, a neoznačovat To se mě líbí jako stránka. Jen bych byl jestě rád za email notifikace v případě nového příspěvku v Kanálu stránek (Alternativně, pokud chcete pouze pro konkrétní lidi / stránky / příspěvky posílat notifikaci, mělo by jít přidat lidi do Close friends nebo něčeho na způsob Favorite pages / groups a nastavit email notifikaci pouze pro tyto skupiny. ... nějak to nemohu nalézt, v mém případě se nejedná o případě o Přatele, ale jen o sledované stránky ... jak prosím k danému nastavení dojít?).

Omlouvám se, za trochu zmatené informace a požadavky, ale snažím se svůj profil a především spleť příspěvků jak v osobním JA profilu tak na stránce FIRMA uspořádat a pročistit. Kombinace nastavení je opravdu bohatá a některá jsou 'zastrčená', takže děkuji za každou zkušenost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0