Autor Zpráva
Jiří Štěpánek
Profil
Dobrý den,
Na začátek bych chtěl jenom zmínit, že se ve věcech jako jsou právo, smouvy, atd. vůbec nevyznám. Je mi 16 let a vytvořil jsem si takový webový portál na inzeráty, který bych si rád zabezpečil. Spoustu podobných webů (např. bazoš) má svoje "Podmínky využívání služeb" a asi by nebylo moc moudré, je na svém webu nemít. Co jsem se tak koukal, tak většinou popisují nějakou základní funkčnost stránky, souhlas uživatele, že mohu zpracovat jeho data a spoustu dalších věcí, které bych sám asi nedokázal vymyslet.

Měl bych tedy 2 hlavní otázky:

1) Za kým mám jít, aby mi s tím pomohl/vytvořil? Díval jsem na web www.legito.cz se kterým bych to asi zvládl sám, ale nemám ponětí jaký typ smlouvy použít. Samotný "Souhlas s poskytnutím osobních údajů" asi stačit nebude...

2) Ohledně Duševního vlastnictví/Copyrightu - to je automatické nebo musím nějakou konktrétní věc registrovat? Bych bych nerad, abych za pár měsíců viděl někde úplně stejný web s jiným majitelem.

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.
Keeehi
Profil
Jiří Štěpánek:
Ohledně Duševního vlastnictví/Copyrightu - to je automatické nebo musím nějakou konktrétní věc registrovat?
K jakémukoli dílu které vytvoříš máš samozřejmě vlastnická práva automaticky (tedy kromě případu, kdy tvoříš pro zaměstnavatele v rámci pracovního poměru, tam má vlastnická práva automaticky zaměstnavatel).

Bych bych nerad, abych za pár měsíců viděl někde úplně stejný web s jiným majitelem.
Pokud to někdo udělá, můžeš to s ním řešit. Spor se může dostat až k soudu a tam budeš potřebovat dokázat, že tvoje stránky jsou originál a jejich kopie.

Ale toho bych se až tak nebál. Jediné, co ti můžou fyzicky okopírovat je design a to 1. nebudou chtít, protože když budou dělat to stejné, tak nebudou chtít i vypadat stejně, 2. design je to naprosté minimum z celého projektu. Mnohem cennější bude ten vnitřní kód stránek (php, databáze, ...) což ti okopírovat nemohou. Ale mohou si něco, co funguje stejně napsat sami. A tady se dostáváme k tomu nejcennějšímu z projektu - myšlenka samotného projektu. Pokud jsi vymyslel nějakou službu, která tu zatím není a spousta uživatelů by ji chtěla, tak to je to nejcennější co máš. Bohužel tento nápad nijak chránit nemůžeš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0