Autor Zpráva
Třeba Anonym
Profil *
Ahoj,

mám krátký dotaz na použití cizí hudby ve vlastním videu. Ohledně autorských práv už jsem tu něco přečetl a pochopil.

Chci se zeptat jestli existuje legální bezplatná cesta jak autorská práva "obejít" ? Jako například při uvedení autora a názvu skladby na konci videa (něco jako forma citace), které je umístěno za neziskovým účelem například na facebook.

Díky za odpovědi.
Monkeys
Profil *
Myslim, ze YouTube ponuka hudbu do videii zdarma mnozstvo zanrov.
Ak potrebujes licenciu tak napriklad Envato market => audiojungle.

M.
Třeba Anonym
Profil *
Monkeys:
Díky za informace! :)

Youtube jsem přímo neplánoval, ale zvážím to, odkaz na YouTube by se dal pak v podstatě nahrát na facebook.

Licenci přímo nevyžaduju. Spíš mě zajímala jestli existuje nějaká "citace" nebo jakýsi odkaz na autora a název hudby, který bych vložil do videa (například na konec videa) a tím by se neporušovala autorská práva, ikdyž bych na danou hudbu neměl licenci.
M02
Profil *
"Citace" je možná jen v rozumně velkém rozsahu. Těžko můžeš považovat za citaci použití celého díla.
Joker
Profil
Třeba Anonym:
Spíš mě zajímala jestli existuje nějaká "citace" nebo jakýsi odkaz na autora a název hudby, který bych vložil do videa (například na konec videa) a tím by se neporušovala autorská práva, ikdyž bych na danou hudbu neměl licenci.
Ne.
Krom toho citace nefunguje tak, jako že když je to uvnitř něčeho jiného a je to dost krátký kousek, je to OK.

Citace má být odůvodněná a být ve vztahu k dílu, které cituje.
Například tenhle článek na Wikipedii obsahuje hudební citace: en.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal_music
Ale použití těch stejných ukázek jako podkres pod svoje video by citace nebyla.
Taurus
Profil
Joker:
citace nefunguje tak, jako že když je to […] dost krátký kousek, je to OK.

Už je to možná deset let, kdy jsem hudbu řešil a tehdy mi přišlo, že 30 sekund nebo nějaký kratší úsek je právě možný sdílet. Ale jistý si nejsem a vlastně je rozdíl sdílet ke stažení nebo přidat do svého díla...
Joker
Profil
Taurus:
Jo, to se hodně traduje, že úsek kratší než *nějaká délka* se může šířit volně. Ale pokud vím, je to jen legenda.
Třeba Anonym
Profil *
Dobře, díky všem za odpovědi. Beru to teda tak, že něco jako citace nejde :)

A na YouTube mohu použít hudbu z Youtube ? Nebo ne ? Nebo jen která je označena CC ?

Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0