Autor Zpráva
Videoman
Profil *
Dobrý den. Je bezpečné použít hudbu do mého videa jako podkres z pixabay.com/cs/music a šířit ho na internetu? Je pixabay spolehlivý zdroj hudby? Je tam licence
Free for personal or commercial use.

CITUJI:
Pixabay je živá komunita kreativ, sdílející snímky a videa bez autorských práv. Veškerý obsah je vydáván pod licencí Pixabay, což umožňuje bezpečné používání bez žádosti o povolení nebo poskytnutí úvěru umělci - dokonce i pro komerční účely.

Co když dám muziku z Pixabay do videa, začnu ho šířit na internetu a ozve se někdo že je to jeho muzika? Uspěji s tím, že ji mám z Pixabay? Musí to být přece nějak ošetřené ne? Kdo by z toho měl problém? Já, nebo ten co to nahrál na Pixabay k šíření zdarma? Já už to přece stahuji pod licencí Pixabay a mělo by to být tedy v pohodě ne?
Děkuji za odpověď
Jan Rippl
Profil
Ano je to bezpečné, ale uvedl bych to ve videu či u něj... Předejde se tak nedorozuměním např. ze strany OSA...
Videoman
Profil *
Jan Rippl:
Já Vám děkuji za odpověď.
Radek9
Profil
Videoman:
Co když dám muziku z Pixabay do videa, začnu ho šířit na internetu a ozve se někdo že je to jeho muzika? Uspěji s tím, že ji mám z Pixabay?
Pokud tam tu hudbu prokazatelně nahrál autor, tak ano. Pokud ji tam však neoprávněně nahrál někdo jiný, tak máš problém nejen ty, ale i ten, kdo to tam nahrál. Licenční práva vždy určuje autor. Představ si, že bych zpirátil nějaký film a nahrál ho na web s informací, že je volně k (jakémukoli) použití. Ty by sis takový film stáhl a začal ho prodávat. Myslíš, že by někoho reálně zajímalo, jak jsi k tomu filmu přišel? Prostě by se ti ozval skutečný vlastník práv a chtěl kompenzaci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0