Autor Zpráva
Míra Hájina
Profil *
Dobrý den, co dělat s tím když mě někdo ukradne z webu obsah? Našel jsem všechny moje texty i s obrázky na cizím webu. Děkuji
anonym_
Profil *
Míra Hájina:
Obsahy, pokud jsou skutečně tvoje, jsou chráněny autorským zákonem.


Podle toho se zarid, jak chceš postupovat. Můžeš duplikatora oslovit, aby data stáhl, chtít za převzetí obsahu zaplatit, soudit se. Možnosti je mnoho, poradit konkrétní obecně nelze.
Bubák
Profil
Krade se jen hodnotný obsah, vítej v klubu.
Můžeš duplikatora toho šmejda oslovit, aby data stáhl, to tě stojí jen trochu času.
Můžeš se soudit, ale bude stát spoustu času a peněz, výsledek je nejistý.
zdrojak.cz/clanky/jen-je-nechte-at-si-kradou
CZghost
Profil
K tomuto tématu jen taková vsuvka. Jistě znáte Wayback Machine od Internet Archive. Není to jediný archivátor internetových stránek, je jich hromada, a teoreticky si takový nástroj může udělat každý. Pokud se tedy jedná o archivní mirror, tak se s tím asi nic moc nezmůže, protože i obsah chráněný autorským zákonem v takovém případě podléhá výjimce, dotyčný tímto v podstatě konzervuje aktuální podobu stránek. Pokud tam nemění informace o autorství stránek (čímž by si obsah přivlastňoval), a nemění design stránek nebo jakýkoliv jiný aspekt, tak je to v pořádku. Pořizuje archivní kopii stránek, stačila by tedy prostá domluva. Soudní spor by ale určitě neměl význam, protože z pohledu autorského zákona nic neporušuje. Jinak by Wayback Machine fungovat nemohl, kdyby neměl z autorského zákona jakožto archiv výjimku.

Pokud ten někdo prokazatelně krade texty, obrázky, apod. tak, že si je zcela otevřeně přivlastňuje (tedy uvádí vlastní autorství), tak je to regulerní krádež, plagiátorství, tedy porušení autorských práv. V takovém případě, pokud by dotyčný nebyl součinný při domluvě či písemné výzvě, tak se to dá řešit formou trestního stíhání - nahlásit na policii.
Bubák
Profil
Wayback Machine používá slušně vychovaného robota, kdo nechce, aby se obsah jeho webu ocitnul v Internet Archive, tak na to stačí dát do kořene webu soubor robost.txt
Řízení přístupu vyhledávačům

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0