Autor Zpráva
Oleg
Profil
http://eprodejny.cz/ - nejsem si jisty, ale myslim ze je to okopirovane - ten kdo vi tak to pochopi :) stejne jako 1obchody.cz :o) haha

co si o tom myslite ? je to legalni ?
Tomik
Profil
Oleg
Už jenom z faktu, že 1obchody.cz odkazují na eprodejny.cz bych si domyslel, že obě stránky budou mít stejného provozovatele.

ten kdo vi tak to pochopi :)
Myslíš? :)
Oleg
Profil
Ano opravdu myslim. v posledni dobe hodne casto narazim na weby co maji okopirovany design ze zahranicnich webu kteri maji copyrigth na obsah a vzhled. tak nechapu kde se bere ta odvaha u "webdesigneru" okopirovat neci stranku a vydavat za vlastni dilo
Tomik
Profil
Oleg
Domnívám se, že většina zde přítomných nebude znát ten zahraniční originál, takže aby se k tomu mohl někdo vyjádřit, bylo by vhodné jej uvést.

Jinak z původní zprávy IMHO docela jasné vyplývalo, že narážíš na podobnost eprodejny.cz a 1obchody.cz ...
Oleg
Profil
btw. napsal jsem ten prispevek a myslel jsem tim ne to, ze prvni web je od stejneho provozovatele jako ten druhy, ale mluvil jsem o webdesignu o tom, ze to cely zkopirovali a navic pouzili na 2x webech sve firmy. pochopim kdyby to nebylo ziskovy, ale osobni, ale stejne se jedna o replikat/duplikat
Oleg
Profil
Omlouvam se ze to tak vyznelo v prvnim prispevku (spatne jsem to zformuloval)

original je templatemonster.com
Tomik
Profil
Oleg
Tak odkaž na originál, bez toho to nelze posoudit. Pokud mi unikly nějaké souvislosti, omlouvám se.

Jinak to, že si někdo dá na dva stejné projekty stejný design nevidím jako zločin, pokud se ještě ke všemu jedná o projekty se stejným, či podobným zaměřením, je to IMHO ku prospěchu.

edit
Jejda, tak si byl rychlejší.... :)
Tomik
Profil
Oleg
Ano, IMO se jedná o sprosté kopie, asi bude nejlepší napsat autorům eprodejny.cz a zeptat se na to, protože klidně může být možné, že ten design od TM koupili, pokud jej někdy někde nabízel, i když je to nepravděpodobné.
Oleg
Profil
:) opravdu dost casto uvazuji o tom, ze bylo by dobry zalozit organizaci Internet Police :)

a prozkoumavat weby zda jsou okopirovany, zda obsahuji neco nelegalniho a vydavaji to za sve
Anonymní
Profil *
<META NAME="author" content="Miroslav Prosecký"> - co je třeba vědět víc?
Oleg
Profil
<META NAME="author" content="Miroslav Prosecký"> - co je třeba vědět víc?

proc to okopiroval, navic firma...
frog
Profil *
Vpraxi pokud se tím člověk živí stane se že prostě není čas experimentovat a musí se někam (alespoň pro inspiraci) šáhnout. Ale okopírovat celý design, no to ne.
Noobos
Profil
:oD
to by měli dát do sekce křížovek s podtitulem "najdi 10 rozdílů..."

já jich našel jen pět
jozob
Profil
Všetci ste vedľa... .-)
Nenapadlo Vás, že oba weby nie sú origiálne? Stačí sa mrknúť na web s pôvodným designm http://www.templatemonster.com/
A čo sa týka tohto designu, myslím, že webov s týmto designom budú na internete stvoky.
Oleg
Profil
ano bude, o tom jsem psal ze original je templatemonster. treba cist pozorne
jozob
Profil
Oleg
Jasné, všimol som si to až teraz. Ospravedlňujem sa.

BTW: keby ste našli akýkoľvek web, ktorý sa podobá tomuto designu, napíšte sem. Spočítame ich. .-)
Miroslav Prosecký
Profil *
Chtel bych se k veci jako provozovatel katalogu vyjádřit. Před nějakou dobou jsme poptali přes internet výrobu nového designu pro náš katalog. Ozval se grafik, který za rozumnou cenu v rozumném termínu dodal toto dílo. Nikomu od nás to nepřipadalo okopírované neboť jsme zmíněný projekt neznali. Systém jsme na design implementovali a spustili, pak jsme byli návštěvníky pozorněni na tuto skutečnost a okamžitě jsme hledali nápravu. Designer, který dílo zpracoval je však k nedostižení a naše chyba spočívala v důvěřivosti. V tuto chvíli je již připraven nový design od grafiků z MADEO a během několika dnů bude starý nahrazen novým.

Za celou situaci se upřímně stydím.
jozob
Profil
Miroslav Prosecký
"Za celou situaci se upřímně stydím."
Priestor na hanbu by sme mali prenechať na strane človeka, ktorý sa dopustil krádeže. A zlodej je uvedený grafik. Shame on him! :-)
avaranger
Profil
Miroslav Prosecký:
Mate skvely pristup. Schvaluji.
Plaváček
Profil
Miroslav Prosecký:

Madeo je skvělá volba a stydlivost není na místě. Také jsem býval důvěřivý, ale už jsem se poučil :)
Error
Profil
Aš tak se ten programátor inspiroval :(
To logo je vaše ten košík nebo ho taky někde splašil? Mě se totiž líbí..
Anonymní
Profil *
POZOR!!! TENTO JEHO DESIGN JE OKOPIROVANY Z:

http://www.templatemonster.com/

!!!!
Error
Profil
Nejsme slepí!
Miroslav Prosecký
Profil *
Díky všem za pochopení. Já si osobně do budoucna budu dávat velký pozor než nějakou podobnou práci někomu svěříme.

Jinak ce se týče MADEO, skutečně se mi jejich práce líbí a jeví se jako profíci. Pokud Vás zajímá BETA verze na jejíž implementaci nyní pracujeme a autorem je právě MADEO, můžete se kouknout na provizorní adresu :

http://nove.eprodejny.cz
jozob
Profil
Miroslav Prosecký
Tá nová BETA verzia je pekná. Veľmi sa mi páči.
scarab
Profil *
ano, beta je opravdu nadherna, az mi to vyrazilo dech. dejte tem chlapkum nejakou flasku navic pls :))
Miroslav Prosecký
Profil *
jsem rád, že se Vám líbí. Je znát když práci necháte na profesionálech, kterými MADEO jsou a jejich reference to jen potvrzují.
Ice
Profil
Miroslav Prosecký
mně se ale nezdá ta hlavička? Černou a všeobecně tmavou zrovna nemám v oblibě. Ale jinak je zbytek pod hlavičkou pěkný.
Miroslav Prosecký
Profil *
Dobrý den,

před čtvrnácti dny jsme spustili slibovaný nový design od Madeo, web běží na http://www.eprodejny.cz a je kompletně postaven na vlastním systému. Snad se vám bude líbit :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0