« 1 2
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Jednou sem v TV slyšel už je to dýl že po novém roce takže v 2005 bude nějaký nový systém s vyřizováním ŽL.Že zajdu na jeden úřad a oni si ty různý informace co potřebují pošlou přes net.Nevíte kdy to tak bude fungovat?
habendorf
Profil
Odhadem tak léta Páně 7865 :o)
freedas
Profil *
to by bylo krásné ......
mgiel
Profil
možná když už maj ty supervysokorychlostní internety tak to bude o století dříve :)
Ikarus
Profil
Ví někdo, jak funguje zdanění u smlouvy o dílo?

Navíc je tam problém (u tvorby www samozřejmě ne, ale teoreticky)...když vyhotovím dílo, tak na něj použiju nějaký materiál, který do jeho ceny zahrnu - jak se tohle řeší

je např. přece nesmysl koupit matroš za 1000,-; 100,- naúčtovat za práci a zdanit celkových 1100,-, který za to dostanu - správně by se tedy mělo zdanit 100,-.

Nicméně zpět k otázce zdanění - kdo odvádí daň a jakým způsobem se to vykazuje (kde se v účetnictví objednavatele objeví platba za dílo, které není vytvořeno na základě živnosťáku; jak já jako zhotovitel vykážu získanou částku a náklady na dílo, když nevedu žádný účetnictví...).

Díky moooooc...
mat
Profil
mgiel
(pošta) kolek na rejstřík trestů (50kč)
(matrika) vypis z rejstriku trestů
(domov) čekání 10 dnů než to pošlou

- pokud jsi z Prahy, tak by tyhle body měly od března odpadnout, ŽÚ najedou na nový systém, kdy si výpis z rejstříku trestů vyžádají samy po síti...


nevíte někdo, jestli už to v Praze takhle funguje? weby státní správy jsou opravdu fajn (vopruz) - dokumenty ve wordu, stahujou se ti bez upozornění, aktualizace bůhvíkdy, nemůžu to najít, tak proto se ptám...
CROSSjoy
Profil
ale vubec jsem netušil a vůbec by mne nenapadlo že když člověk chce živnostak musí začít na poště :)

Tam, kde bydlím já, koupíš ten kolek v trafice před krajským úřadem (což je cca 50 metrů). Takže to ještě jde.
mone
Profil *
Já bych jen chtěl odradit od daňových úniků atp., zejména u větších projektů (pro větší firmy, kde se to hodně kontroluje), protože jsme se v ZSV učili, že kdo má finanční delikt, tak nemůže podnikat.
Říkám, co jsem slyšel ve škole (gymnázium), takže si nejsem jistý, zdalipak je to dvakrát pravda... ;-)
(Důvěřuj, ale prověřuj.)
mat
Profil
mone

podnikání (živnost, a to jakákoliv, volná, vázaná či koncesní, fyzická i právnická) je podmíněna několika základními fakty - bezdlužností žadatele (ohlašovatele) o živnost (co se daní a sociálky týče) a hlavně neposkvrněným trestním rejstříkem - takže nejen finanční delikt, žádný delikt...
mone
Profil *
mat:
financni delikt vuci statu. profesor prave rikal, jak je srandovni, ze si vrah muze podnikat, ale ten, co neco dluzi statu, tak ten uz ne...
mat
Profil
citace ze živnostenského zákona:

(1) Všeobecnými podmínkami provozování živnosti fyzickými osobami jsou:

a) dosažení věku 18 let,

b) způsobilost k právním úkonům,

c) bezúhonnost,

d) předložení dokladu o tom, že fyzická osoba, pokud na území České republiky podniká nebo podnikala, nemá daňové nedoplatky. Doklad vyhotoví místně příslušný finanční úřad,

e) předložení dokladu o tom, že fyzická osoba, pokud na území České republiky podniká nebo podnikala, nemá nedoplatky na platbách pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti,

pokud tento zákon nestanoví jinak.

(2) Za bezúhonného se pro účely tohoto zákona nepovažuje ten, kdo byl pravomocně odsouzen

a) k nepodmíněnému trestu odnětí svobody pro trestný čin spáchaný úmyslně, ať již samostatně nebo v souběhu s jinými trestnými činy, a byl mu uložen nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání nejméně jednoho roku,

b) pro trestný čin spáchaný úmyslně, jehož skutková podstata souvisí s podnikáním a na který se nevztahuje písmeno a), nebo

c) pro trestný čin spáchaný z nedbalosti, jehož skutková podstata souvisí s předmětem podnikání,

pokud se na něho nehledí, jako by nebyl odsouzen.25b)

- třeba má pan profesor mezery ve vzdělání (nebo já chápu špatně bod a...) ...:) - anebo je rozdíl mezi fyzickou a právnickou osobou v tomhle bodě? Nepředpokládám...
mone
Profil *
neboj, ja o tom profesora zpravim, mas u nej maly bezvyznamny plus!! ;-)
mat
Profil
mone

OT: ale já nevím, jestli mám nebo nemám pravdu já nebo tvůj profesor, jen cituju a píšu, jak to chápu já. To je prostě o českém právním systému - všechno se nechá vyložit vícekrát, tak jak se to zrovna hodí...
hakifanatik
Profil *
Za stránky třídy 500 ?
Kde to žiješ? -to bych si taky nechal zaplatit....
Ivorius
Profil
to mat: mete, podle me to neni pravda. kdyz chces podnikat, tak dokladas vypis z rejstriku trestu. ale v tomhle rejstriku nemas zadne skutky, které jsi spáchal a odpykal. oni se z toho vypisu casem mazou. jedine kde to zustava je OPIS, jenze k tomu ma pristup pouze soudce (mozna jeste nekdo, ale rozhodne nikdo z techto urednicku)
meeca
Profil *
Ivorius
OT: tady někdo kouká na redakci ;)
Ivorius
Profil
meeca: nerozumím. co tím myslíš? tohle mě naučili na policejní škole :)
uplne jinej martin
Profil *
Jo a na rejstrikovym soudu (aspon v Praze) se ten kolek nemusi vubec kupovat, date urednici za prepazkou pade a ona ho tam nalepi. (a prumerna cekaci doba 20sec/cislo)
luckaa
Profil *
na jakou činnost si musím udělat ŽL, pokud chci tvořit weby?
Petra
Profil
luckaa: Jak už bylo asi řečeno, ŽL na to mít nepotřebuješ. Nejlíp je se zeptat paní/pána na úřadě. Pravděpodobně ti řekne "Reklamní činnost a marketing".
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0