« 1 2 »
Autor Zpráva
whitefather
Profil
Je trestne kopirovani obsahu z jinych www stranek ? treba kdybych zkopiroval vsechny clanky http://shareforum.net/ a pridal je do svych clanku...
Timy
Profil
bez povolení to dovolené není
Peca
Profil
A jaký by to mělo význam? Nestačí dát odkaz na ty stránky?
adamseliga
Profil
Podla mna sa da cely text skopirovat a pod to asi h3 a B napisat Zdroj: <a>0dkaz na stranku</a>

Aspon si myslim
whitefather
Profil
taky si myslim
vsechny clanky bych nekopiroval,ale jen treba nektere.
zkopiroval bych nejakej clanek na svuj web...a dal na nej zdroj:http://shareforum.net/
stejne tak obrazky-fotky z jinych webu..nemam cas delat screenshoty...
...rekl bych ze trestne to neni...je to jen otazka slusnosti...
Peca
Profil
je to jen otazka slusnosti
Slušnost ale je se zeptat autora. Nějaký odkaz na zdroj může být naprosto nedostatečný.
llook
Profil
Trestné to rozhodně je (a běžné bohužel taky...), viz trestní zákon:

§ 152 Porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi
(1) Kdo neoprávněně zasáhne do zákonem chráněných práv k autorskému dílu, uměleckému výkonu, zvukovému či zvukově
obrazovému záznamu, rozhlasovému nebo televiznímu vysílání nebo databázi, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty bude
pachatel potrestán,
a) získá-li činem uvedeným v odstavci 1 značný prospěch, nebo
b) dopustí-li se takového činu ve značném rozsahu.
Gekon
Profil
llook
Takže s tím můžu rovnou na PČR?
viz. tady dole.
llook
Profil
To nevím, to by asi poradil spíš nějaký právník. Důležitá je i společenská nebezpečnost:

§ 3 Trestný čin
(1) Trestným činem je pro společnost nebezpečný čin, jehož znaky jsou uvedeny
v tomto zákoně.
(2) Čin, jehož stupeň nebezpečnosti pro společnost je nepatrný, není trestným
činem, i když jinak vykazuje znaky trestného činu.

(3) K trestnosti činu je třeba úmyslného zavinění, nestanoví-li tento zákon
výslovně, že postačí zavinění z nedbalosti.
(4) Stupeň nebezpečnosti činu pro společnost je určován zejména významem
chráněného zájmu, který byl činem dotčen, způsobem provedení činu a jeho následky, okolnostmi, za kterých byl čin spáchán, osobou pachatele, mírou jeho zavinění a jeho pohnutkou.


Takže bych to tak slavně neviděl. Pokud nejde o trestný čin, můžeš se tak nanejvýš domáhat svých práv občansko-právními kroky, ale to stojí peníze...
Davex
Profil
Mám pocit, že celá diskuse je v tomto případě bezpředmětná, protože na tom webu je to v patičce celkem jasně napsáno.
Petr Tichý
Profil
Tak tak, nikdo se nepodíval do patičky :o)

"Přebírání článků a jejich částí je s uvedením zdroje povoleno :)"

Takže pod každý převzatý článek odkaz na zdroj.
llook
Profil
Tak to jo, toho jsem si nevšiml. Tak potom je přebírání z tohoto konkrétního webu při uvedení zdroje v pořádku (ačkoli před novelou AutZ z roku 2006 by to nešlo...).
Hvozdik
Profil *
Zdravím,
popravdě mě nenapadlo, že by chtěl někdo mé články kopírovat, jsou to vesměs překlady + mé zkušenosti s P2P sítěmi a českou Bittorrent komunitou, tudíž nechápu k čemu.
V každém případě si myslím, že tím whitefather degraduje svůj web na úroveň, která dobrým stránkám určitě nesluší, tím nechci říct, že je můj web dobrý :)
S pozdravem,
Hvozdik
ShareForum.net
whitefather
Profil
hm...a jinak z jinych webu pokud nebude v paticce nic uvedeno...tak myslim mohl bych kopirovat aniz bych se musel na to ptat...
Petr Tichý
Profil
whitefather
No jisteže nemohl! Jsi normální? Proč chceš pořád něco kopírovat? Neumíš tvořít sám?
Petr---
Profil *
whitefather
hm...a jinak z jinych webu pokud nebude v paticce nic uvedeno...tak myslim mohl bych kopirovat aniz bych se musel na to ptat...

Nemám rád lidi s tímhle myšlením. To si má člověk všude dávat ceduli s nápisem NEKRAĎTE, aby zloděj nemohl říkat: "Sorry, když vy jste to tam neměl napsané..."?
Pokud vím tak autorské dílo je chráněno automaticky, i když tam neuvedu deset kopyrajtů a varování, že vám zčernají ruce, nebo něco podobného...
Hvozdik
Profil *
Tak jsem to trochu upravil, po dohodě je možno, ale kopírovat celý web, to mi přijde krapet ujeté.
whitefather
Profil
petr LoL
texty
jen jsem nechapal ze je to tak vazny...ale jak koukam tak to vazny je...pochopil jsem ze pokud budu neco chtit...tak radsi ty texty budu upravovat-predelavat...pripadne jeste k tomu neco doplnovat...

obrazky-fotky
co jsem nasel na internetu tak s obrazkama je to velky problem...protoze spolecnosti jako jsou napriklad iDnes atd. ukryvaji v obrazcich jakesi neviditelne kody,ktere urcuji praveho majitele
Lexter
Profil
whitefather

Zase dost špatný přístup. Texty si piš sám. I když je upravíš, stejně to každý znalejší pozná a je to taky parádní sprosťárna.

Obrázky si vyhledej na nějakých free image serverech. Na googlu je jich habaděj.

Co najdeš na nějakém serveru, kde není jasně uvedeno, že je to zadara nebo pro volné použití se souhlasem autora nebo tak něco, tak je prostě pro tebe tabu. Tečka.
Petr Tichý
Profil
whitefather

Hele tak tebe nikdy nepochopim. Nevím, jak takový člověk jako ty uvažuje. Nic neupravuj ani nedoplňuj, ale piš sám!

A pozor na Lexterovu druhou poznámku. Fotky z googlu rozhodně nejsou určeny k veřejnému použití. Zajdi na nějakou free fotobanku. Třeba sxc.hu.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Hm..., tak už mi taky dochází trpělivost - právě jsem objevil další konkurenční web, který kopíruje moje texty.

Okopírovány jsou protentokrát nejen slovní spojení, motta, různé definice apod, ale už celé věty, souvětí a dokonce odstavce.

Ukradli mi nejen text a jeho strukturu, ale i kusy kódu - text je zvýrazněn na totožných místech jako jsem to napsal já apod. - ani se to neobtěžovali upravit, prostě ctr+c & ctrl-v.

Co tedy děláte, když už vás někdo opravdu, ale opravdu naštve? :)
Petr Tichý
Profil
Mustafa Ibrahim
Napsal bych e-mail autorovi s ultimátem malým (tak 48 hodin) ať to stáhne nebo půjdeš na Policii. Je jedno jestli by to řešili (a asi neřešili), ale aby dostal dotyčný strach. Vyhodnotit mu třeba škodu, že ho budeš žalovat, bude platit výlohy na právníka a že pokud to nestáhne, tak v důsledku zacvaká desítky tisíc. Tak bych to řešil já.
Railbot
Profil
Petr Tichý
Tak tohoto by se zalekla asi jen lesní zvěř, určitě ne člověk, který se nestydí kopírovat cizí obsah :)
Mustafa Ibrahim
Profil *
No, něco s tím už každopádně dělat musím, jen nevím jak to do budoucna nejlépe právně ošetřit - nebudu trávit hodiny, týdny, měsíce... nad obsahem, aby pak přišlo nějaký koště a všechno ukradlo.

Railbot
nestydí, ale nejde jen tak o nějakého "člověka" a recept na buchtu, nýbrž o dvě konkurenční firmy podnikající ve stejném oboru na území jednoho státu, kdy jedna druhé krade její texty...

Přihlížet rozhodně nebudu.
Petr Tichý
Profil
Railbot
Tak to bych tedy netvrdil. Dejme tomu, že mám na webu AdSense, vydělávám 5k měsíčně a poslední měsíce jen 2k. V tu dobu totiž okopíroval můj obsah a já jsem přišel o 9k a budu ho žalovat. Je to reálné. Nakonec zaplatí 9k + pokutu + výlohy.

Nevím, jestli bych se do toho nakonec pustil, asi ne, ale napsat to můžu. Nic tím nezkazí.
D
Profil *
Mustafa Ibrahim
Jako první věc bych to zveřejnil s dostatečně výmluvným nadpisem (nekalé praktiky firmy xxx) třeba tady na diskuzi, aby z toho měla ostudy kabát. A taky proto, aby se ve vyhledávačích tahleta diskuze vždycky objevila při hledání názvu té firmy. Dále pak udělat bububu.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Nerad dělám bububu, asi proto, že podobné praktiky na mě neplatí.

Začal jsem slušně, právě jsem jim odeslal e-mail, že na jejich webu dochází ke kopírování obsahu z webu naší firmy a že žádám, aby tyto okopírované texty byly do 48 h. odstraněny.

Tak uvidíme... ;)
Mustafa Ibrahim
Profil *
Nerad dělám bububu, asi proto, že podobné praktiky na mě neplatí.

Začal jsem slušně, právě jsem jim odeslal e-mail, že na jejich webu dochází ke kopírování obsahu z webu naší firmy a že žádám, aby tyto okopírované texty byly do 48 h. odstraněny.

Tak uvidíme... ;)
Railbot
Profil
Petr Tichý
Právě. Zaplatí nezaplatí. Já jsem jen chtěl poukázat na obtížnost domáhání vlastních práv v tomto státě. Takové případy nejsou běžné a pochybuji, že by naše soudnictví vědělo jak na podobné kauzy ohledně internetu.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Sorry..., repete není na mojí straně. :)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0