Autor Zpráva
tomas657
Profil
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či poruším nejak zákon, čiže či bude protiprávne, ak si do adresy môjho webu dám slovo Google? Napríklad www.googlesearcherweb.wz.cz (web o vyhľadávači google)?
timbulko
Profil
Google je registrovaná známka a keď to hocikde použiješ bez zvolenia majiteľa tej známky tak ťa môže zažalovať. Podobne ako to bolo pred pár rokmi napr. s chlapíkom s menom Mike Rowe, ktorý si založil web MikeRoweSoft.com a microsoft ho zažaloval ;-). Ale v googli niesu taký s*áči ako v M$. Kľudne to môžeš použiť.
tomas657
Profil
Zaujímavý názor - prvá veta = nie , posledná veta = áno. Tak čo?
marvas
Profil
Podľa mňa im tým robíš reklamu. Tak prečo by ťa mali žalovať? Získajú reklamu zadarmo.
tomas657
Profil
Tak prečo by ťa mali žalovať?

A prečo nie? Radšej to tam dávať nebudem. Mal som v pláne spraviť web o Googli a o Seo, čiže som tomu chcel dať adresu www.googleseoweb.wz.cz.
Railbot
Profil
Podľa mňa im tým robíš reklamu. Tak prečo by ťa mali žalovať? Získajú reklamu zadarmo.
Zrovna Google je poslední společnost na světě, která nějakou reklamu potřebuje :)

tomas657
Myslím, teď bez urážky, že nějaký bezvýznamný web, co má slovo google v adrese by je asi mco nezajímal. Splést si to s Googlem snad ani nejde, takže bych se toho nebál.
timbulko
Profil
Zaujímavý názor - prvá veta = nie , posledná veta = áno. Tak čo?
Zažalovať ťa môžu, ale neurobia to ;-). V kľude môžeš takú adresu použiť.
petr6
Profil
chlapíkom s menom Mike Rowe, ktorý si založil web MikeRoweSoft.com a microsoft ho zažaloval ;-) Omlouvam se za off-topic, ale kdo ten spor nakonec vyhral?
niCe
Profil
petr6
http://www.zpravy.net/newslog/archiv/0401/microsoft-uznal-svoji-chybu. php
HeWeR
Profil
petr6
kdo ten spor nakonec vyhral?
Nevím, zda-li to zle určit.

Každopádně mladík o domenu přišel s tím, že Microsoft musí na MikeRoweSoft dát odkaz na jeho nový web, zaplatit výdaje spojené s přesunem a zdarma získal prohlídku v Microsoft Research Tech Fest :-)
tomas657
Profil
tak nič, nakoniec som tomu dal názov www.seoweb.wz.cz. Ďakujem za názory.
adamseliga
Profil
tak pouzi:
www.gooogleseoweb.wz.cz =)
Asterofix
Profil *
Pokud tě to ještě zajímá, tak někde jsem četl, že se autorský zákon na domény nevztahuje (a je to logické, protože volných kombinací názvů domén je samozřejmě pořád míň a míň...). Tu žalobu MS, jak je popsáno výše, bych asi přisuzoval tomu, že to asi používal jako svojí obchodní značku a přece jenom to MS poškozuje, protože tím je trochu zesměšňuje...

Ale je to vážně nepodložené, jen jsem si vzpomněl, že jsem kdysi četl o takovém případu u nás, kdy někdo někoho zažaloval za to, že používal podobnou URL. Ale bohužel na víc si už nevzpomínám (myslím, že se jednalo o nějaký internetový bazar nebo tak nějak).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0